$
כלכלה ומדיניות

ביזנסוויק: "אופרת סבון בבנק ישראל"

פרישתו המפתיעה של ליאו ליידרמן זוכה לתגובות ססגוניות בכלי תקשורת מרכזיים בעולם. "פייננשל טיימס" מצטט אנליסטים שאמרו כי "הפרשה מעלה תמיהות לגבי יציבות ההנהגה הפיננסית של ישראל". בבלומברג כותבים: "מכה לנתניהו"

רן אברמסון ומיכל פופובסקי 18:1303.08.13
סאגת הפרישה של ליאו ליידרמן לא חמקה מעיני העולם, וזוכה לכותרות בולטות וססגוניות בכלי תקשורת מרכזיים.

 

 

בסוכנות רויטרס טענו כי מדובר ב"מבוכה למדינת ישראל", ובשבועון "ביזנסוויק" כינו את הפרשה "אופרת סבון בבנק ישראל". ב"ביזנסוויק" אף רמזו בעקיצה להתייעצות של ליידרמן באסטרולוג, בציינם כי הודעת הטקסט שהתקבלה ממשרד ראש ממשלת ישראל "לא הזכירה את גלגל המזלות או כל סיבה אחרת להסרת המועמדות".

 

ליאו ליידרמן. גם עיתונים במולדתו ארגנטינה התייחסו לפרשה ליאו ליידרמן. גם עיתונים במולדתו ארגנטינה התייחסו לפרשה צילום: צביקה טישלר

 

היומון הכלכלי הבריטי הנחשב "פייננשל טיימס" ציטט אנליסטים שאמרו כי "הפרשה מעלה תמיהות לגבי יציבות ההנהגה הפיננסית של ישראל". בסוכנות בלומברג ציינו כי דחיית המינוי היא "מכה לנתניהו", וכן הוזכרו פרשת האסטרולוג ופארסת המינוי של גלנט וגנץ לרמטכ"ל. דניאל יואיט, כלכלן בכיר בברקליס לונדון, אמר לבלומברג כי "ייקח זמן ליישב את הבעיה הזו, והמצב הזה יוביל לתקופה של אי־ודאות. מאוד ציפיתי לראות את ליידרמן כנגיד. לדעתי הוא היה בדיוק האדם המתאים לתפקיד".

 

"מבוכה גדולה למדינה היהודית"

 

גם בארגנטינה, מולדתו של ליידרמן, קיבלה הפרשה תשומת לב תקשורתית לא מועטה. ב"אמביטו פיננסיירו", עיתון כלכלי מוביל בארגנטינה, התפרסמה הכותרת: "ארגנטינאי דחה מינוי לבנק ישראל". בידיעה מציינים כי "מדובר במבוכה גדולה עבור המדינה היהודית בשל העובדה שמדובר במינוי השני שנופל בתוך פחות משבוע".

 

ב"קלרין", אחד משני העיתונים הגדולים במדינה, צוין בכותרת כי ליידרמן "הפסיד את המינוי לבנק ישראל משום שהתייעץ עם אסטרולוג". העיתון הדגיש כי ליידרמן הוא בן העיר קורדובה, שבחירתו הסבה נחת לקהילת הארגנטינאים בישראל, וכי ההחלטה לוותר על המינוי "פוצצה את בלון השמחה" שלהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x