שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

יפן: אושרה התוכנית הכלכלית; צעדים נוספים - לאחר הבחירות ביולי

בין השאר, יוענקו הקלות במס לחברות המשקיעות בציוד ובמתקנים חדשים; ראש הממשלה שינזו אבה: "אסטרטגית הצמיחה, עליה הוחלט היום, היא נקודת ההתחלה. אני אבטיח יציבות פוליטית - ובסתיו אשיק את הסיבוב השני של התוכנית"

סוכנויות הידיעות 08:5114.06.13

הקבינט היפני אישר היום (שישי) את הצעדים לעידוד הצמיחה הכלכלית שהוצגו בחודשים האחרונים על ידי ראש הממשלה שינזו אבה. במקביל הבטיח אבה לנקוט צעדים נוספים לאחר הבחירות לבית העליון של הפרלמנט, שייערכו בחודש הבא. 

אסטרטגיית הצמיחה היא ה"חץ השלישי" בתוכניתו של אבה להפוך על פניה את מגמת הדיפלציה ביפן, והיא כוללת גם "היפר-הקלה" של המדיניות המוניטארית והגדלה משמעותית של הוצאות הממשלה. כאמור, בחודשים האחרונים חשף אבה את עיקרי התוכנית בשלבים, אך עד כה היא זכתה לתגובה פושרת מצד המשקיעים והפרשנים.

 

הצעדים המתוכננים לעידוד הצמיחה כוללים יצירת אזורי כלכלה מיוחדים, תמריצים לעידוד ההשקעות הפרטיות וההשתתפות של נשים בכוח העבודה, והפחתת הרגולציה בכמה מגזרים. ואולם אכזבה מהיעדר צעדים כמו הורדת מס החברות ומודרניזציה בשוקי העבודה והחקלאות, האיצה את הנסיגה מהמניות היפניות, שצללו השבוע לטריטוריה דובית.

 

שינזו אבה שינזו אבה צילום: בלומברג

 

בתגובה, הממשלה הוסיפה הצעה להענקת הקלות מס לחברות שמשקיעות בציוד ובמתקנים חדשים. "אסטרטגית הצמיחה, עליה הוחלט היום, תהיה נקודת ההתחלה", אמר אבה בנאום מוקלט. "אני אבטיח יציבות פוליטית ובסתיו אשיק את הסיבוב השני של אסטרטגיית הצמיחה".

 

כאמור, הסיבוב שני של הרפורמות שהבטיח אבה ייחשף לאחר הבחירות ב-21 ביולי. על פי הסקרים, מפלגתו של אבה, השולטת בבית התחתון, תזכה בשליטה גם בבית העליון. 

 

"זו לא הפתעה שהממשלה לא חשפה בשלב זה צעדים גדולים באסטרטגיית הצמיחה", אמר לסוכנות רויטרס יסואו ימאמוטו ממכון המחקר מיזוהו. "הדבר החשוב הוא שהממשלה תמשיך להעביר מסרים שהיא עובדת ומקדמת את הרפורמות". 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x