$
כלכלה ומדיניות

ממשלת ארה"ב חשפה תרמית הלבנת הון וירטואלית בשווי 6 מיליארד דולר

כתב אישום הוגש נגד ליברטי ריזרב: "ייצרה כסף וירטואלי באינטרנט כדי להלבין כספים לא חוקיים"; החברה הוגדרה כ"בנק המוביל של העולם התחתון"

סוכנות הידיעות 12:5229.05.13

גורמים רשמיים בממשלת ארה"ב הגישו כתב אישום נגד מספר אנשים שעל פי החשדות ייצרו כסף וירטואלי באינטרנט כדי להלבין רווחים שנעשו באופן לא חוקי בסכום של 6 מיליארד דולר. המהלך משקף דאגה גוברת הקרב רשויות החוק בארה"ב לגבי השימוש הבלתי חוקי בכסף דיגיטלי. כך מדווח הוול סטריט ז'ורנל.

 

על פי האישום, קבוצה בשם ליברטי ריזרב (Liberty Reserve) השתמשה במערכת אינטרנט מתוחכמת שפותחה על-ידי חברה מקוסטה ריקה. המערכת אפשרה לארגון לבצע מרמות כרטיסי אשראי, תרמיות פונזי, מסחר בפורנו ילדים ופשעים אחרים ולהעביר את הכספים ליעדם מבלי שרשויות החוק יבחינו בכך.

 

תרמית הכסף הוירטואלי באינטרנט. אחת מפרשיות הלבנת ההון הגדולות שאי פעם נחשפו תרמית הכסף הוירטואלי באינטרנט. אחת מפרשיות הלבנת ההון הגדולות שאי פעם נחשפו צילום: Shutterstock

 

ליברטי ריזרב היא "הבנק המוביל של העולם התחתון" נאמר בכתב האישום, שבו נטען כי הארגון הלבין כספים מלמעלה מ-55 מיליון עסקאות בטרם הוא נסגר על-ידי הרשויות בתחילת החודש. לחברה יותר ממיליון לקוחות ברחבי העולם מתוכם 200 אלף אזרחי ארה"ב. התובעים טענו כי הפרשייה היא אחת מפרשיות הלבנת ההון הגדולות שאי פעם נחשפו.

 

אישום זה הוא חלק ממאמציה של וושינגטון לאכוף חוק וסדר בעולם הכסף הווירטואלי ההולך ומתפתח במהירות ולהבטיח כי אלו הפועלים בעולם זה מצייתים לחוקים של ממשלת ארה"ב. מטבעות וירטואליים ובראשם ה"ביטקוין" מהווים חלק מזערי בינתיים מעולם העסקאות הגלובלי אך מספר הולך וגדל של סוחרי אינטרנט מאמץ את השיטה. רשויות החוק מתחילות להביע דאגה נוכח יכולתם של עבריינים להעביר כספים מחוץ למערכת הבנקאות ושירותי העברת כספים חוקיים כגון "ווסטרן יוניון" וגורמים ברשויות אמרו כי יש לאכוף את חוקי הרגולציה על עסקאות הנעשות באמצעות כסף וירטואלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x