$
כלכלה ומדיניות

אובמה פיטר את ראש רשות המסים של עקב אפליית ארגונים שמרניים

נשיא ארה"ב הודיע כי שר האוצר דרש וקיבל את התפטרותו של סטיבן מילר. זאת מכיוון שהיה מודע לכך שרשות המסים הפלתה לרעה קבוצות שמרניות אשר ביקשו פטור ממס

סוכנויות הידיעות 11:0916.05.13
הנשיא אובמה התחייב למצות את הדין עם הגורמים ברשות המס האמריקאי, ה-IRS, שהיו מעורבים באפלייתם של קבוצות שמרניות המבקשות פטור ממס מהרשות. כך מדווח ה-CNN.

 

כצעד ראשון הודיע אובמה במסיבת עיתונאים קצרה בבית הלבן כי שר האוצר ג'ק לו דרש ואף קיבל את התפטרותו של נציב הרשות, סטיבן מילר, שהיה מודע למתרחש.

 

אובמה אמר כי ה"התנהגות הבלתי הולמת" שצוינה בדוח שפרסם ביום שלישי המפקח הכללי של הרשות היא "בלתי נסלחת".

 

"לאמריקאים יש את מלוא הזכות לכעוס. אני כועס על כך", אמר אובמה. "לא צריכה להיות הבחנה לגבי השיוך הפוליטי. העובדה היא שהרשות חייבת לפעול במלוא היושרה". הוא התחייב לפעול בשיתוף פעולה הדוק עם הקונגרס ואף להחיל מנגנונים שימנעו הישנות מקרים כגון אלו.

 

סטיבן מילר, ראש רשות המסים בארה"ב סטיבן מילר, ראש רשות המסים בארה"ב צילום: אי פי איי

 

על פי הדוח, ידע מילר על העניין כבר במאי 2012 עוד כששימש כסגן נציב הרשות אך לא דיווח על כך כשהעיד בפני ועדת הביקורת, אף כשנשאל על העניין מפורשות. בנובמבר מונה לראש הרשות.

 

על פי מזכר פנימי של הרשות שהגיע לידי CNN, אמר מילר כי יעזוב את תפקידו בתחילת יוני.

 

"רשות המיסים עוברת תקופה קשה מאד לאור האירועים בימים האחרונים, ישנו צורך גדול ומיידי להשיב על כנו את אמון הציבור בסוכנות המיסים של האומה. אני מאמין כי מינוי נציב חדש יהיה לטובת הרשות", כתב מילר במכתב הפיטורין.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x