$
כלכלה ומדיניות

אזרחי שווייץ הצביעו בעד חוק המגביל שכר בכירים

הפרה של החוק החדש כרוכה בקנסות של עד שש שנות משכורת ומאסר של עד שלוש שנים. כמעט 68% מהמצביעים במשאל תמכו בהגבלת שכר הבכירים

סוכנויות הידיעות 11:3504.03.13

במשאל עם שנערך בשווייץ הצביעו אזרחי המדינה בעד הגבלות, מהחמורות בעולם, על שכר בכירים, זאת חרף אזהרות לובי המגזר העסקי שהדבר עשוי לערער את תדמיתה של המדינה כיעד מועדף להשקעות זרות. כך מדווח הניו יורק טיימס.

הגבלות אלו מקנות לבעלי המניות של חברות הרשומות בשווייץ את הכוח להגביל את חבילות השכר למנהלים בכירים. קרנות פנסיה המחזיקות באחוזי שליטה בחברות יחויבו להשתתף בהצבעה על חבילות השכר לבכירים.

 

בנוסף, על פי ההגבלות ייאסר על חברות להעניק בונוסים מיוחדים עם הצטרפותם של בכירים לחברה או עם עזיבתם וכן לבכירים של חברות בתהליך השתלטות.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: בלומברג

 

הפרה של החוק החדש כרוכה בקנסות של עד שש שנות משכורת ומאסר של עד שלוש שנים.

 

תוצאות משאל העם הם ניצחון עבור מי שעומד בראש היוזמה, תומאס מינדר, יזם וחבר פלמנט, שהפך מאבק אישי נגד ההנהלה הבכירה של חברת התעופה של שוויץ, סוויסאייר, שקרסה ב-2001, למשאל עם ארצי נגד מה שהוא מכנה ה"סוחרים הגזלנים".

 

כמעט 68% מהמצביעים במשאל תמכו בהצעתו של מינדר, מדווח הניו יורק טיימס.

 

"אני מאד גאה בעם השוויצרי ששלח מסר ברור מאד לממסד", אמר מינדר בראיון לטלוויזיה השוויצרית. חרף ההתנגדות למשאל מצד המפלגות המובילות במדינה, מינדר, שהינו חבר פרלמנט שאינו משויך למפלגה, קרא לממשלה לפעול מיד לחקיקה בנושא.

 

חקיקות דומות קיימות כבר בארה"ב ובגרמניה וביום חמישי שעבר הצביע הפרלמנט האירופי בעד חוק המגביל בונוסים לבנקאים לסכום שאניו עולה על פי שניים ממשכורתם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x