$
כלכלה ומדיניות

אובמה רוצה להיכנס לחשבונות הבנק האמריקאיים של הלקוחות הזרים

את היוזמה, הזוכה לתגובות צוננות במגזר הבנקאי, מבקש אובמה להעביר במסגרת הצעת התקציב שלו לשנה הבאה. זאת במטרה לצמצם את היקף העלמות המסים בארה"ב

סוכנויות הידיעות 18:0405.02.13

במסגרת המהלכים לצמצום היקף העלמות המסים בארה"ב צפוי הנשיא אובמה לפנות לקונגרס בבקשה להעביר תקנה שתחייב את הבנקים האמריקאים לחשוף מידע אודות הלקוחות הזרים - על כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

את היוזמה, הזוכה לתגובות צוננות במגזר הבנקאי, מבקש אובמה להעביר במסגרת הצעת התקציב שלו לשנה הבאה.

המהלך מתבצע בהמשך לחוק לאכיפת מסים בחשבונות זרים (FATCA) שחוקק ב־2010 ואשר צפוי להיכנס לתוקף בסוף השנה. בליבו של החוק חשיפת מידע אודות חשבונות של אזרחים אמריקאים המתנהלים בבנקים זרים. עתה, כצעד משלים, מבקש ממשל אובמה לנקוט מהלך דומה גם ביחס לאזרחים זרים המנהלים חשבונות בבנקים אמריקאים. "ארה"ב מחויבת למדיניות של פתיחות והדדיות במטרה לאפשר שיתוף פעולה בינלאומי לצמצום תופעת העלמות המס ומקלטי המס", מסרה דוברת מטעם משרד האוצר האמריקאי.

 

נשיא ארה"ב ברק אובמה נשיא ארה"ב ברק אובמה צילום: איי אף פי

 

פרטי התקנה החדשה צפויים להתפרסם במהלך השבוע במקביל לתוכנית התקציב של אובמה, כאשר להערכת אנליסטים תהיה זו תמונת ראי של חוק FATCA. החוק דורש מכל הבנקים הזרים, קרנות ההשקעות והמוסדות הפיננסיים האחרים לדווח על חשבונות של אזרחים אמריקאים שבהם מתנהלת פעילות שעולה על 50 אלף דולר. כאשר התקבל, התלוננו בנקים זרים כי מימושו כרוך בהפרת חוקי מדינותיהם, מה שהוביל למו"מ להשגת הסכמי הדדיות בין ארה"ב לבריטניה, דנמרק, אירלנד ומקסיקו. כעת מתנהל מו"מ דומה עם 50 מדינות נוספות, בהן צרפת, גרמניה, איטליה, שוויץ וקנדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x