$
כלכלה ומדיניות

יפן אישרה חבילת תמריצים של 117 מיליארד דולר

מטרת התוכנית שהושקה על ידי ראש הממשלה החדש אבה - להגדיל את הצמיחה ב-2% וליצור 600 אלף מקומות עבודה חדשים

סוכנויות הידיעות 16:1411.01.13
הקבינט היפני אישר חבילת תמריצים חדשה של 117 מיליארד דולר, שמטרתה להוציא את הכלכלה ממיתון וליצור 600 אלף מקומות עבודה חדשים.

 

ראש הממשלה היפני שינזו אבה הודיע על השקת התוכנית במסיבת עיתונאים והדגיש כי האמצעים החדשים נועדו להוסיף 2% לצמיחה הכלכלית הממשית של יפן. אבה ניצל את הבמה אף כדי לקרוא לבנק המרכזי במדינה לפעול באגרסיביות יותר כדי לעודד מתן הלוואות ולעמוד ביעד אינפלציה ברור, שיעזרו ליפן להיחלץ מההאטה כלכלית שאפיינה את שני העשורים האחרונים.

 

איים שנמצאים במחלוקת בין סין ליפן איים שנמצאים במחלוקת בין סין ליפן צילום: איי אף פי

 

אבה נכנס לתפקידו בסוף דצמבר, בעקבות ניצחונה של המפלגה הליברל דמוקרטית בבחירות. המפלגה הבטיחה בקמפיין הבחירות כי תחייה את הכלכלה באמעות הגברת ההוצאות על עבודות ציבוריות ותחלק סובסידיות לסקטורים הנחשבים חשובים מבחינה אסטרטגית. "לרוע המזל, הממשלה הקודמת לא הצליחה לגלות כיצד להעלות את הצמיחה ולהרחיב את העוגה הכלכלית", טען אבה. "חיוני שננקוט באסטרטגיה כלכלית שיכולה ליצור מקומות עבודה ולעלות את ההכנסות על מנת לשמור על הצמיחה".

 

חבילת התמריצים כוללת 10.3 טריליון ין בהוצאות ממשלתיות נוספות. אבה התחייב להוציא 19 טריליון ין עד 2015 שיהיו מיועדים לשיקום אזורי החוף שנהרסו בצונאמי שפגע במרץ 2011. במסגרת התוכנית, תנסה הממשלה גם להעלות את ההוצאות הצבאיות ב-100 מיליארד ין מ-4.6 טריליון ין בתקציב של שנה שעברה. מדובר בעלייה הראשונה מסוגה מזה עשור, ובחלקה היא מיועדת להגביר את ההגנה על האיים שבלב המחלוקת עם סין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x