$
כלכלה ומדיניות

אובמה: "ארה"ב לא יכולה להרשות לעצמה עוד עימותי תקציב ומשברים מפוברקים"

נשיא ארה"ב התייחס היום לפתרון הזמני שהושג למניעת "הצוק הפיסקאלי" השבוע: "ההליכה המסורבלת על פני התהום גרמה לערעור האמון של בעלי העסקים והצרכנים"

סוכנויות הידיעות 15:2205.01.13

נשיא ארה"ב ברק אובמה, ששב להוואי כדי להמשיך בחופשתו מיד לאחר שבית הנבחרים אישר את הצעת הפשרה למניעת הצוק הפיסקאלי, אמר בנאומו השבועי לאומה ברדיו שהחוק החדש הוא צעד אחד בלבד במאמץ לפתרון בעיותיה הכלכליות והפיסקאליות של ארה"ב, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

 

"נידרש לעשות עוד הרבה כדי להשיב אמריקאים לשוק העבודה, ובה בעת להחזיר את המדינה למסלול של תשלום החוב הפיסקאלי. כלכלתה של ארה"ב לא יכולה להרשות לעצמה עימותים מתמשכים נוספים או משברים מפוברקים בדרך", אמר הנשיא.

 

"גם אם בתי העסק יצרו בשנה שעברה למעלה מ-2 מיליון מקומות עבודה – מתוכם 168 אלף משרות חדשות בחודש שעבר בלבד – ההליכה המסורבלת על פי התהום שראינו בקונגרס גרמה לערעור אמונם של בעלי העסקים והצרכנים", הוסיף אובמה.

 

החקיקה בשבוע שעבר היא ניצחון עבור אובמה שביסס את מסע הבחירות שהוביל למינויו מחדש לנשיא ארה"ב על התחייבותו להשיג מטרה זו. הרפובליקנים רמזו כי הם מוכנים ומזומנים לסיבוב נוסף במאבק על תקרת החוב של ארה"ב. נציג בית הנבחרים מהמפלגה הרפובליקנית, דייב קאמפ הזהיר בעקיפין בנאום השבועי של מפלגתו לאומה שהם יצפו לקיצוצים בתקציב בתמורה להגבהה נוספת של תקרת החוב.

 

"נראה שרבים מעמיתנו הדמוקרטים פשוט לא קולטים את העניין. במהלך דיוני הצוק הפיסקאלי, הנשיא ועמיתיו הדמוקרטים השולטים בוושינגטון סרבו באופן גורף לנקוט כל צעד משמעותי אשר יכפה על וושינגטון לחיות במסגרת התקציב שלה", אמר קאמפ. כך על פי דיווחי רויטרס.

 

אובמה שב ואמר שהוא לא יהיה מוכן לנהל שוב משא ומתן על תקרת החוב בתקווה להימנע מעימות מהסוג שהיה ב-2011 שהוביל להורדת דירוג האשראי של ארה"ב וקירב את ארה"ב צעד נוסף אל עבר חדלות פירעון.

אובמה אף אמר שהוא מוכן לנקוט צעדים נוספים כדי לצמצם את הגירעון הפיסקאלי ורמז שהעלאת שיעורי המס לעשירי ארה"ב אינו השינוי היחיד שהוא מצפה לעשות במדיניות המיסוי של הממשלה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x