שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

גייתנר מזהיר: "ארה"ב תגיע לתקרת החוב שלה עד יום שני הקרוב"

עם זאת כותר שר האוצר האמריקאי במכתב לקונגרס כי הוא מתכנן מהלך לדחות את הקץ במספר חודשים אך בשל משבר הצוק הפיסקאלי אין ודאות שמהלך זה יצלח

סוכנויות הידיעות 19:5127.12.12

שר האוצר של ארה"ב, טימותי גייתנר, שלח היום (ה') מכתב אזהרה לקונגרס לפיו הכלכלה הגדולה בעולם צפויה להגיע לתקרת החוב של ביום שני הקרוב.

 

גייתנר מסביר שמשמעות העניין היא שאם לא הקונגרס לא יפעל באופן מיידי ארה"ב תוכרז כחדלות פירעון ולא תוכל להחזיר את כל חובותיה.

 

"אני

כותב לכם את המכתב הזה על מנת להסביר לכם שארה"ב לא תוכל לשלם את חובותיה החל מהיום הראשון של השנה החדשה", כתב שר האוצר לחברי הקונגרס. "משרד האוצר האמריקאי יינקוט באופן מיידי במהלכים לשעת חירום על מנת לדחות את המועד", כתב גייתנר.

 

שר האוצר הסביר לקונגרס כי בכוונתו למצוא מקום לעוד 200 מיליארד דולר מתחת לתרת החוב על מנת להרוויח מספר חודשים. "חשוב, להבין", מוסיף גייתנר, "אנחנו לא נמצאים עכשיו במצב נורמלי. סכנת הנפילה מהצוק הפיסקאלי מאיימת על הכלכלה שלנו ולכן אין ודאות שהמהלך שלנו יצליח", הסביר גייתנר.

 

במקביל לאזהרה של שר האוצר, הזמן אוזל למציאת פתרון ל"צוק הפיסקאלי" – סידרה של העלאות מס וקיצוצים תקציביים בהיקף 607 מיליארד דולר שצפויים להיכנס לתוקף ב-1 בינואר.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x