$
כלכלה ומדיניות

הוצגה ההנהגה החדשה של סין: שמרנית ומבוגרת

הנשיא החדש שי ג'ינפינג, ראש הממשלה וסגנו לענייני כלכלה ידועים כ"רפורמאטורים זהירים". לארבעת החברים אחרים מוניטין של שמרנים

סוכנויות הידיעות 13:3215.11.12

המפלגה הקומוניסטית השלטת בסין חשפה היום (ה') את ההנהגה החדשה שלה (הפוליטבירו) שהיא מבוגרת ושמרנית, וככל הנראה לא תנקוט בפעולות הנחוצות להתמודדות עם סוגיות בוערות כמו תסיסה חברתית, הידרדרות סביבתית ושחיתות.

 

מנהיג המפלגה החדש הנשיא שי ג'ינפינג (Xi Jinping) הוא בן 59, ראש הממשלה לי קצ'יאנג (Li Keqiang) וסגן ראש הממשלה הממונה על ענייני הכלכלה וואנג צ'ישאן (Wang Qishan), נחשבים כולם לרפורמאטורים זהירים. לארבעת החברים אחרים מוניטין של שמרנים.

 

תושבים בהונג קונג מתבוננים במסיבת העיתונאים של נשיא סין החדש תושבים בהונג קונג מתבוננים במסיבת העיתונאים של נשיא סין החדש צילום: בלומברג

 

המינויים מפריכים כל תקווה לכך שג'ינפינג יעמוד בראש הנהגה שתנקוט בצעדים נועזים להתמודדות עם ההאטה בצמיחה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם, או תתחיל להקל את שלטון הברזל של המפלגה הקומוניסטית.

 

"לא תהיה רפורמה פוליטית, כיוון שגורמים רבים מדי במערכת רואים בכך מדרון מסוכן המוביל לחידלון", אמר דייויד שמבו, מנהל תוכנית מדיניות סין בבית הספר ליחסים בינלאומיים באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון. "הם רואים זאת בפריזמה של ברה"מ, האביב הערבי ומהפכות הצבעים במרכז אסיה, והם לא מתכוונים להגיע לשם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x