$
כלכלה ומדיניות

אובמה יכול לחייך: התביעות החדשות לדמי אבטלה ירדו במפתיע לשפל של 4 שנים

חודש לפני הבחירות שיעור מבקשי האבטלה החדשים ירד ב-30 אלף ל-339 אלף, זאת בניגוד לתחזיות הכלכלנים שחזו עלייה ל-370 אלף דרישות לעומת 367 אלף בשבוע הקודם

סוכנויות הידיעות 14:5311.10.12

חדשות טובות לנשיא ארה"ב ברק אובמה במירוץ שלו לבחירות לנשיאות שייערכו בעוד פחות מחדש: פחות אמריקאים מהצפוי הגישו בקשות חדשות לקבלת דמי אבטלה בשבוע שעבר מהתחזיות – כך עולה מ נתונים שפרסם היום (ה') משרד התעסוקה האמריקאי בוושינגטון.

 

לפי דיווח של סוכנות בלומברג, שיעור מבקשי האבטלה החדשים ירד ב-30 אלף ל-339 אלף בשבוע שהסתיים ב-6 באוקטובר, מה שמעמיד את מספר המבקשים הכולל על הנתון הנמוך ביותר מאז פברואר 2008. כלכלנים חזו שהמספר יעמוד על 370 אלף, מה שאומר שמספר המובטלים החדשים בארה"ב הוא כיום הנמוך ביותר זה ארבע שנים, ועוד מלפני שפרץ המשבר הכלכלי החריף בספטמבר 2008.

 

כעת, ההערכות הן שהירידה בפיטורים תמשיך קדימה, ותפנה את הדרך לעלייה בהעסקת העובדים, מה שעשוי לסמל את הניצחון החשוב ביותר בהתמודדות הממשל עם השלכות המשבר.

 

ברק אובמה ומיט רומני ברק אובמה ומיט רומני צילום: בלומברג, איי אף פי

 

נתונים אלו, יחד עם שעור האבטלה שירד תומכים בנשיא ארצות הברית המכהן שנפל בסקר החדש, שפורסם השבוע על ידי מכון "פיו" לפיו התמיכה במועמד הרפובליקני מיט רומני זינקה בעקבות העימות הראשון שערך מול אובמה, והוא מוביל ב-4%. סקר אחר, של חברת "גאלופ", פורסם מוקדם יותר והצביע על שוויון מוחלט בין המועמדים - שניהם נהנים על פי אותו סקר מ-47% תמיכה בקרב מצביעים.

 

לכלכלה האמריקאית נוספו בחודש ספטמבר 114 אלף משרות, ואילו שיעור האבטלה נפל ל-7.8% - השיעור הנמוך ביותר מאז ינואר 2009 - מ-8.1% באוגוסט. זו הפעם הראשונה מזה ארבע שנים ששיעור האבטלה נפל מתחת ל-8%. תחזיות האנליסטים ציפו שיתווספו 110 אלף משרות, בעוד ששיעור האבטלה יעלה ל-8.2%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x