$
כלכלה ומדיניות

ספרד: מרבית הבנקים עמדו במבחני העמידות; זקוקים ל-60 מיליארד יורו

מבין 14 בנקים שהשתתפו במבחן, שבעה זקוקים ל-62% מסך הסיוע. סוכנות מודי'ס צפויה לפרסם בסוף השבוע עדכון לגבי דירוג האשראי של ספרד

סוכנויות הידיעות 18:2728.09.12

הבנקים בספרד זקוקים ל-60 מיליארד יורו (77 מיליאר דולר) כדי לכסות את חובותיהם, כך עולה מתוצאות מבחני העמידות לבנקים שהתקיימו במדינה. התוצאות תואמות את ציפיות האנליסטים המוקדמות. עמידה במבחן העמידות משמעה היא כי הבנקים יכולים לעמוד בהרעה כלכלית נוספת, אם זו תתרחש.

 

מבין

14 בנקים שהשתתפו במבחן, שבעה זקוקים ל-62% מסך הסיוע. הדו"ח התפרסם אחר הצהריים מיד לאחר סגירת המסחר באירופה. סוכנות מודי'ס צפויה לפרסם בסוף השבוע עדכון לגבי דירוג האשראי של ספרד.

 

מדד פוטסי בלונדון ירד ב-0.65%, מדד דאקס בפרנקפורט השיל 1.01% ומדד קאק בפריז איבד 2.46%. במדריד ירד מדד איבקס ב-1.7%.

   

הקבינט הספרדי אישר אתמול מס חדש על זכיות בלוטו והפחתה של הוצאות משרדי הממשלה כדי להקטין את הגירעון התקציבי השלישי בגודלו בגוש היורו. הקבינט אישר גם שימוש בקרן רזרבה לפנסיה כדי לעמוד בעלייה בתשלומי הפנסיה. התקציב השנתי הראשון של נשיא צרפת פרנסואה הולנד העלה את המס לעשירים ולחברות הגדולות והוא כולל רף תחתון לקיצוצי הוצאות לצמצום הגירעון.

 

"התקציב שהציגה ממשלת ספרד לשנת 2013, שכלל קיצוצים בהוצאה הממשלתית, העלאות מסים ורפורמות רבות, התקבל היטב", אמר קרייג ארלם, אנליסט שוק באלפארי UK. "פרטי התקציב מעידים שספרד נמצאת על סף בקשה לחילוץ מהאיחוד האירופי, שכן הוא כלל שינויים רבים שהיו כופים עליהם".

  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x