$
כלכלה ומדיניות

אחרי יוון וספרד: הפגנות נגד תוכנית הצנע והקיצוצים גם באיטליה

שניים מאיגודי העובדים הגדולים באיטליה קיימו היום צעדה ברומא, עובדי המגזר הציבורי והבריאות שבתו. "מטרת הממשלה - להחליש אותנו"

סוכנויות הידיעות 15:1228.09.12
שניים מאיגודי העובדים הגדולים באיטליה קיימו היום צעדה ברומא במחאה על תוכניות הקיצוצים והצנע שמבצע ראש הממשלה, מריו מונטי, בהוצאה הציבורית ואשר נועדו להוציא את המדינה מהמשבר הכלכלי.

 

מרצים באוניברסיטה ועובדי המגזר הציבורי ומגזר הבריאות החברים באיגודים CGIL ו-UIL הפסיקו את עבודתם לאות תמיכה בצעדה לקולוסיאום. גם עובדי הזבל הצטרפו לשביתה.

 

הפגנה שנערכה השבוע באתונה נגד תוכניות הצנע והקיצוצים הפגנה שנערכה השבוע באתונה נגד תוכניות הצנע והקיצוצים צילום: איי אף פי

 

"הרעב את המפלצת, החלש אותה, הפוך אותה ללא יעלה, המעט בערך הפוטנציאל שלה, הפרע לה לבצע את משימתה - אלו העקרונות העומדים מאחורי מדיניות הממשלה בתחום המגזר הציבורי", כתבו מנהיגי CGIL לחברי האיגוד.

 

הקואליציה של מונטי העבירה באוגוסט קיצוצים במגזר הציבורי, שהמשכורות בו מוקפאות זה יותר משנתיים, ובמימון שירותי הבריאות. מונטי, שהחליף את סילביו ברלוסקוני בנובמבר, העלה את המסים וקיצץ את הפנסיות - ואילץ את האיטלקים ל"כמות חסרת תקדים של קורבנות". אמצעי הצנע פגעו בהוצאות משקי הבית והעמיקו את המיתון במדינה. שיעור האבטלה באיטליה עלה ל-10.7% ביולי, שיא מאז 2004.

 

מוקדם השבוע נערכו הפגנות גדולות ביוון ובספרד נגד תוכניות הצנע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x