שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

ספרד תשתמש בקרן הרזרבה לתשלום הפנסיות; "הסיכוי לחילוץ גדל"

הממשלה תשתמש ב-3 מיליארד יורו המושקעים כיום בעיקר באג"ח ממשלתיות - ותפצה את הפנסיונרים על האינפלציה הגבוהה מהצפוי. "חשוב מאוד מבחינה פוליטית לשמור על כוח הקנייה שלהם"

סוכנויות הידיעות 12:1328.09.12

ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי ישתמש לראשונה בקרן הרזרבה לפנסיה, שהוקמה לפני עשור ואשר משקיעה בחוב ממשלתי, כדי לממן עלייה בתשלומי הפנסיה.

 

הקבינט הסכים להשתמש ב-3 מיליארד יורו (3.9 מיליארד דולר) מהקרן, ששווייה 67 מיליארד יורו, אמרה סגנית ראש הממשלה, סוראיה סאנס דה סנטה-מריה. הקבינט העלה את קצבאות הפנסיה ל-1% מתקציב 2013, וציין כי יפצה את הפורשים על האינפלציה הגבוהה מהצפוי. "קרן הרזרבה קיימת כדי שייעשה בה שימוש", אמר שר התקציב קריסטובל מונטורו. "חשוב מאוד מבחינה פוליטית לשמור על כוח הקנייה של הפנסיונרים".

 

הפגנות שנערכו השבוע במדריד נגד תוכנית הצנע הפגנות שנערכו השבוע במדריד נגד תוכנית הצנע צילום: אם סי טי

 

קרן הרזרבה משקיעה בעיקר באג"ח ממשלתיות ספרדיות ומהווה כ-10% מהחוב התלוי של הממשלה המרכזית. הקרן הוקמה ב-2000 כדי להגן על הפנסיות מהאוכלוסייה המזדקנת, וההסתייעות בה נעשית בתקופה שבה שיעור האבטלה, העומד על 25%, מאיים על הכנסותיה של מערכת הרווחה.

 

"זוהי תוספת ללחץ על ספרד לבקש חילוץ, מאחר שהמשמעות היא פחות תמיכה בחוב הספרדי", אמרה וירחיניה אורגי, מנהלת בגרואה EPSV פונדוס, המנהלת 1.1 מיליארד יורו, כולל אג"ח ממשלתיות ספרדיות.

 

אתמול הכריזה ממשלת ספרד על סדרה של רפורמות כלכליות ותקציב מקוצץ לשנת 2013. שר התקציב הספרדי אמר כי הצמיחה הצפויה של המדינה ב-2012 תקטן ב-1.5% וב-2013 היא תתכווץ ב-0.5%. ספרד מצפה לעמוד ביעד הגירעון של 6.3% ב-2012. מוקדם יותר השבוע נערכו במדריד הפגנות סוערות נגד הרפורמות ותוכניות הצנע.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x