$
כלכלה ומדיניות

מרקל: תוכניות החילוץ יימשכו, יוון ראויה ל"סולידריות שלנו"

הקנצלרית אמרה את הדברים בעצרת בחירות, בעוד שר האוצר שלה הזהיר מפני אמון יתר ביכולתו של הבנק האירופי המרכזי לעצור את המשבר ביבשת

בלומברג 21:1803.09.12

תוכניות החילוץ באירופה יימשכו, כך אמרה היום (ה') קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, בעצרת בחירות בדרום המדינה. זאת למרות ששר האוצר הגרמני, וולפגנג שויבלה, הזהיר מפני אמון יתר ביכולתו של הבנק האירופי המרכזי לעצור את המשבר ביבשת. לדבריה, מדינות כמו יוון "ראויות לסולידריות שלנו" כל עוד הן ממלאות את הבטחותיהן לבצע שינוי בכלכלותיהן. "אנו זקוקים לאירופה", אמרה הקנצלרית, "אך אנו זקוקים לאירופה חזקה".

 

 

 

שויבלה אמר כי אל לאירופה לתלות "תקוות שווא" באשר ליכולתו של הבנק האירופי המרכזי לפתור את המשבר, בעוד מדינות כמו איטליה וספרד שרויות בחובות עתק.

 

מרקל קראה ליוון לעמוד בתנאי החילוץ בתמורה לסולידריות, ואמרה כי גם תוכניות הצנע בספרד ובפורטוגל "מצריכות מאמץ". היא אמרה כי "עלינו ללחוץ בנושא הרפורמות גם במדינות אחרות אפילו אם לפעמים הן אומרות שאנו נוקטים בקו קשוח...אך אני גם אומרת שבשלב כל כך קשה מדינות אלה ראויות לסולידריות שלנו".

 

המשקיעים ממתינים למסיבת העיתונאים של יו"ר הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, ביום חמישי בה יספק עוד פרטים באשר להצעותיו להוריד את עלויות ההלוואה שלוקחות ממשלות. דראגי הגן היום על הצעת הבנק לקנות אגרות חוב ואמר כי רכישות אלה נמצאות תחת המנדט של הבנק. לעומתו אמר שויבלה כי גרמניה לא תסכים לממן את תקציבי המדינות.

 

"עלינו להיזהר שלא להעלות ציפיות שווא", אמר שר האוצר הגרמני, "חייבים להיות ברורים ביותר בכך שחובות של מדינות אינם ניתנים למימון דרך מדיניות מוניטרית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x