$
כלכלה ומדיניות

אובמה יכול לחייך: 163 אלף משרות נוספו לשוק העבודה בארה"ב ביולי

גבוה מתחזיות האנליסטים שעמדו על תוספת של 100 אלף משרות בלבד. עם זאת, שיעור האבטלה עלה ל-8.3%, לעומת 8.2% ביוני; אנליסט בוול סטריט: "כדי ששיעור האבטלה יירד, המשק האמריקאי צריך להוסיף הרבה יותר משרות כל חודש"

שי סלינס 15:3803.08.12

חדשות טובות לנשיא ארה"ב ברק אובמה כשלושה חודשים בלבד לפני הבחירות לנשיאות. שוק העבודה האמריקאי הוסיף 163 אלף משרות בחודש יולי, גבוה מהתחזיות המוקדמות של האנליסטים שציפו לתוספת של 100 אלף משרות בלבד. מדובר בעלייה של פי 2 בהשוואה לתוספת משרות ביני שעמדה על 80 אלף בלבד.

 

עוד פורסם כי שיעור האבטלה ביולי עלה ל-8.3%, בהשוואה לשיעור אבטלה של 8.2% ביוני. האנליסטים ציפו כי שיעור האבטלה ישאר על 8.2%. מדובר בשיעור האבטלה הגבוה ביותר מאז פברואר.

 

 צילום: shutterstock

 

בנוסף השכר הממוצע לשעה עלה ב-2 סנט, ל-23.52 דולר. מדובר על עלייה של 1% בהשוואה לחודש שעבר, בעוד שהאנליסטים ציפו לעייה של 0.2%.

 

הכנסה הממוצעת עלתה ב-1.7% משנה שעברה, וממוצע שעות העבודה נותר ללא שינוי על 34.5 שעות.

 

מהנתונים עולה כי המפעלים בארה"ב גייסו כ-25 אלף עובדים באוגוסט - גבוה מהתחזיות המוקדמות שדיברו על תוספת של 10 אלף עובדים לסקטור זה.

 

ג'שואה שפירו, אנליסטי בכיר בבית ההשקעות מריה פיוני, התייחס לתוצאות ואמר כי "צריך להבין שכדי ששיעור האבטלה יירד, המשק האמריקאי חייב להוסיף הרבה יותר משרות כל חודש. אמנם הנתונים של היום הפתיעו את האנליסטים אך לא ניתן לומר שהמגמה השתנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x