$
כלכלה ומדיניות

גרמניה לא מתרגשת מאזהרת מודי'ס לגבי אובדן דירוג האשראי המושלם

משרד האוצר בגרמניה הודיע כי הסיכונים לטווח הקצר אינם חדשים; "באמצעות מדיניות פיסקאלית שקולה גרמניה תשמור על מעמדה כמפלט מבטחים ותמשיך לנהוג באחריות בתפקידה כעוגן של יציבות בגוש היורו"

סוכנויות הידיעות 21:5124.07.12
גרמניה לא מתרגשת מאזהרות מודי'ס לגבי עלות מימון שותפותיה לגוש היורו אשר עשויה לפגוע בדירוג החוב של המדינה. זאת לאחר שהלחץ על ספרד בשווקים גדל היום והגביר את הסיכויים כי המדינה תבקש חילוץ מעבר לחילוץ שקיבלה עבור הבנקים.

 

לאחר שסוכנות הדירוג הורידה היום במפתיע את אופק דירוג האשראי של גרמניה, הולנד ולוקסנבורג מ'יציב' ל'שלילי', משרד האוצר בגרמניה הודיע כי הסיכונים לטווח הקצר "אינם חדשים" והדגיש כי המדינה נחושה לשמור על מצבה הפיסקאלי.

"באמצעות מדיניות פיסקאלית שקולה גרמניה תשמור על מעמדה כמפלט מבטחים ותמשיך לנהוג באחריות בתפקידה כעוגן של יציבות בגוש היורו", הודיע משרד האוצר בגרמניה. "יחד עם שותפותינו, נעשה הכל כדי לפתוח את משבר החובות בגוש היורו במהירות האפשרית".

 

אנגלה מרקל, קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, קאנצלרית גרמניה צילום: בלומברג

ראש ממשלת לוקסמבורג, ז'אן קלוד יוניקר אמר כי בכך שמודי'ס לא הורידה את דירוג האשראי של אף מדינה היא אישרה את חוזקן הפיננסי.

 

"על רקע זה, אנחנו חוזרים על המחויבות שלנו להבטחת היציבות בגוש היורו כולו", אמר יוניקר.

 

בהולנד, שם ייערכו בחירות בספטמבר, הורדת תחזית הדירוג עשויה להקשות על הפוליטיקאים להשיג תמיכה בסיוע ליוון וספרד.

 

בעוד שהתשואה על האג"ח של גרמניה נשארת בשפל שיא, התשואה על אג"ח של ספרד הגיעה לרמות שנחשבות לא אפשריות בטווח הארוך, מה שהגביר את החששות שהיא תיאלץ לבקש סיוע נוסף מהאיחוד האירופי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x