שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

"שוק הדיור בארה"ב עבר כבר את השפל"

כך לפי אתר הנדל"ן Zillow אשר מדד ערך הבתים שלו עלה ב-0.2% ברבעון השני בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה; מכיוון שערך הבתים בארה"ב עלה במשך ארבע חודשים רצופים ב-Zillow מעריכים ששוק הדיור בארה"ב שינה כיוון

סוכנויות הידיעות 18:1124.07.12
ערך הבתים בארה"ב עלה במשך ארבעה חודשים רצופים, כך לפי Zillow.com. המגמה הובילה את אתר הנדל"ן להכריז על כך כי שוק הדיור בארה"ב שינה כיוון לאחר חמש שנים של דשדוש.

 

"לאחר ארבעה חודשים של עלייה בערך הבתים ותחזיות חיוביות יותר ויותר, נראה ברור כי המדינה עברה את השפל במחירי הבתים", אמר סטאן המפריז, הכלכלן הראשי ב-Zillow, אשר עוקב אחר מחירי הבתים בארה"ב. "ההתאוששות בשוק הדיור מחזיקה מעמד למרות התוספת הקטנה מן הצפוי של המשרות למשק האמריקאי, מה שמצביע על כך שיש חוזק עצמאי בשוק הדיור", הוא אמר.

 

בית למכירה בארה"ב בית למכירה בארה"ב צילום: בלומברג

 

מדד ערך הבתים ברבעון השני עלה בהשוואה לשנה שעברה בפעם הראשונה מאז 2007, והוסיף 0.2% בהשוואה לרבעון השני אשתקד , כך לפי Zillow. מאז מרץ נרשמה עלייה בערך הבתים במשך ארבעה חודשים רצופים.

 

המדד של Zillow מודד את הערך של בתים בהם מתגוררת משפחה אחת, דירות ויחידות דיור בבנייני מגורים, בלי קשר לשאלה מתי הם נמכרו. המדד מתבסס על נתונים מיותר מ-80 מיליון בתים.

 

המדד שונה ממדדים אחרים שעוקבים אחר מחירים של בתים שנמכרו לאחרונה כגון מדד קייס שילר. לפי מדד קייס שילר מחירי הבתים בכמעט כל הערים המרכזיות בארה"ב עלו באפריל בהשוואה למרץ, עדות נוספת לכך ששוק הדיור מתאושש בעוד שוק העבודה ממשיך להידרדר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x