שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

גולדמן זאקס מוריד את תחזית הצמיחה בסין

לפי סקר בלומברג, ההערכות הן שההתרחבות הכלכלית תיפול השנה לשפל של 13 שנים. ברקע - המשבר באירופה שפוגע בייצוא

סוכנויות הידיעות 10:3818.05.12

גולדמן זאקס הצטרף היום (ו') לשורה של בנקים אחרים, ביניהם סיטיגרופ ו-UBS, והוריד את תחזית הצמיחה לסין ברבעון השני, על רקע נתונים כלכליים נמוכים מהתחזיות שפורסמו השבוע. על פי סקר שערכה סוכנות בלומברג, ההערכות הן שההתרחבות הכלכלית תיפול השנה לשפל של 13 שנים, על רקע משבר החובות באירופה שפוגע בייצוא ומאמצי הממשלה לרסן את הספקולנטים בנדל"ן, שפוגעים בביקוש המקומי.

 

"אין ספק שרמת צמיחת הפעילות באפריל רחוקה במידה ניכרת מאזור הנוחות של הממשלה", כתבו כלכלני גולדמן זאקס סונג יו ומייקל באקמן. "ברור שישנה הסכמה בקרב הממשלה שיש לשחרר אף יותר את המדיניות".

 

נתונים שמחזקים את הערכת גולדמן זאקס מגיעים היום מלשכת הסטטיסטיקה המרכזית בסין. לפי הנתונים, מחירי הבתים בסין נפלו בחודש שעבר במספר שיא של ערים, וסוחרי המכוניות החזיקו ברמות מלאי גבוהות שהאפילו על קיצוצים נוספים במחירים, והוסיפו לסימנים להאטה בצמיחה בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

 

מלשכת הסטטיסטיקה המרכזית במדינה נמסר כי המחירים של בתים חדשים נפלו בהשוואה לשנה שעברה ב-46 מתוך 70 הערים, אחריהן עוקבת הלשכה. ואילו מאיגוד סוכני הרכב בסין נמסר כי סוכנויות של מכוניות הונדה, צ'רי אוטומוביל, BYD וגילי, החזיקו בסוף חודש שעבר במלאי של למעלה מ-45 יום. סוחרי המכוניות הורידו מחירים השנה לאחר שהממשלה ביטלה תמריצי מס שהושקו ב-2009 בעקבות המשבר הפיננסי. באפריל נפלו המחירים ב-1.9% בהשוואה לשנה שעברה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x