$
כלכלה ומדיניות

כתבת השער של טיים: "למה נתניהו הוא מלך ישראל"

המגזין פרסם כתבת פרופיל על ראש ממשלת ישראל: "דווקא בתקופה שבה מנהיגים בכירים ברחבי העולם נאלצים להיפרד מתפקידם, נתניהו יוצא מנצח"

סוכנויות הידיעות 16:2517.05.12

כתבת השער השבועית של המגזין טיים, שכתב סגן עורך המגזין ריצ'רד סטנגל, מציגה פרופיל של ראש הממשלה השנוי במחלוקת של ישראל (כך במקור), בנימין נתניהו.

 

בכתבה מתואר כיצד הצליח נתניהו בחודש האחרון לרכז את הכוח בידיו, ולהקים קואליציה שמשלבת גם את מפלגת קדימה. ההסכמה על ממשלת אחדות ביטלה את הקדמת הבחירות, והעניקה לו רשת ביטחון עצומה.

 

סטנגל כותב כי נתניהו עומד על קרקע בטוחה שתאפשר לו את הכהונה הארוכה ביותר כראש ממשלה בישראל מאז דוד בן גוריון. הוא מדגיש כי "דווקא בתקופה שבה מנהיגים בכירים ברחבי העולם נאלצים להיפרד מתפקידם, נתניהו יוצא מנצח".

השער של טיים. נתניהו עומד על קרקע בטוחה השער של טיים. נתניהו עומד על קרקע בטוחה

 

נתניהו, כותב סטנגל, ניצב על פרשת דרכים היסטורית: "השאלה היא האם הוא יהיה שבוי של ההיסטוריה הזאת או שיכתוב נרטיב חדש. הוא נושא עמו את זכרון שירותו הצבאי – וזכרון כואב אף יותר של מות אחיו הבכור יוני. הוא נושא עמו גם את מורשת אביו, בן ציון נתניהו. כמו אביו גם הוא תופס את ההיסטוריה היהודית כרצף של שואות. כמו אביו גם לו יש אמונה כמעט מיסטית בכוחה הבלתי נדלה של האנטישמיות, כאילו היתה עניין ביולוגי יותר מאשר תרבותי".

 

סטנגל ממשיך ומסביר כי "המטען הזה לא הופך את נתניהו לדמות הסבירה ביותר לטפל באופן רגוע בשתי הסוגיות הגיאו-פוליטיות הגדולות ביותר שעמן מתמודדת מדינתו: איום הגרעין האיראני והאתגר הנצחי של גיבוש הסכם שלום עם הפלסטינים. ביבי אימץ עמדה נצית לגבי הסכסוך, שהיא לפעמים קיצונית יותר אפילו מזו שמראים הדו"חות המודיעיניים".

 

על פי הכתבה, תחת הנהגתו של נתניהו הולך וגווע תהליך השלום – מצב שאילץ את הפלסטינים להתנתק מהדיונים ולהביא השנה את תביעותיהם לפני אסיפת האו"ם. אך כעת יש לו קואליציה שלא תזדעזע או תקרוס אם יפתח במו"מ עם הפלסטינים. מצב זה מעניק לו מרחב לתמרון ומרחב להתפשרות.

 

בכתבה מצוטטים דבריו של יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס בשבוע שעבר: "עכשיו הוא הקיסר, הוא יכול לעשות הכל, אילו הייתי במקומו, הייתי עושה זאת עכשיו".

 

הבחירה, כותב סטנגל, נמצאת בידיו של נתניהו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x