$
כלכלה ומדיניות

הבנק המרכזי האירופי מקפיא את מתן ההלוואות לכמה בנקים ביוון

נגיד הבנק הודיע כי הדבר נעשה עד שאותם בנקים יגדילו את הלימות ההון שלהם. "ברגע שהתהליך יסתיים, ואנחנו מצפים שזה יקרה בקרוב, הבנקים יקבלו שוב גישה למנגנוני המימון האירופיים הרגילים", אמר דראגי

בלומברג 12:5417.05.12

הבנק המרכזי האירופי (ECB) הודיע כי יקפיא באופן זמני את מתן ההלוואות לכמה בנקים יווניים כדי לבלום את הסיכונים. נגיד הבנק המרכזי האירופי, מריו דראגי, רומז בכך שאין בכוונתו להתפשר על העקרונות הבסיסיים רק כדי להשאיר את יוון בגוש היורו.

 

דראגי הודיע אתמול כי יעביר את האחריות להלוואות שנטלו כמה מוסדות פיננסיים יווניים לבנק המרכזי של יוון, עד שאלה יגדילו את הלימות ההון שלהם. "ברגע שהתהליך יסתיים, ואנחנו מצפים שזה יקרה בקרוב, הבנקים יקבלו שוב גישה למנגנוני המימון האירופיים הרגילים", נאמר בהודעת הבנק המרכזי האירופי.

 

ראש בית הדין המנהלתי העליון ביוון, פנגיוטיס פיקרמנוס (במרכז), יעמוד בראש הממשלה עד הבחירות החדשות ראש בית הדין המנהלתי העליון ביוון, פנגיוטיס פיקרמנוס (במרכז), יעמוד בראש הממשלה עד הבחירות החדשות צילום: איי אף פי

 

ההכרזה על המהלך פורסמה לאחר שדראגי הודה לראשונה כי יוון עשויה לעזוב את גוש היורו. "הבנק אמנם מעדיף שיוון תישאר בשוק המטבע המשותף, אולם הבנק המרכזי האירופי ימשיך לשמור על היושרה של המאזן שלנו", אמר דראגי אתמול בפרנקפורט.

 

"האפשרות שיוון תצא מגוש היורו היתה עד עכשיו בגדר אבסורד", אמר תומס קוסטרג, כלכלן בבנק סטנדרד צ'רטרטד הלונדוני. "אבל האפשרות הזו הופכת לאט לאט לתרחיש המרכזי. הבנק המרכזי האירופי מעדיף להגן על המאזן שלו על פני שמירה על שלמות שוק המטבע המשותף".

 

יוון תלך לסיבוב בחירות נוסף ב-17 ביוני שבו עשויה לגבור התמיכה במפלגות שמתנגדות לתנאים שהציבו הגופים הבינלאומיים כדי להעביר לה את חבילות החילוץ, מצב שיגביר משמעותית את הסיכוי ליציאתה מגוש היורו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x