$
כלכלה ומדיניות

מרקל והולנד: נשקול בקשות לאמצעי תמיכה ביוון

פחות מ-12 שעות לאחר שהושבע לנשיאות צרפת, הגיע פרנסואה הולנד לפגישה עם קנצלרית גרמניה על רקע ההגרזה של יוון כי תערוך סיבוב בחירות נוסף

סוכנויות הידיעות 11:0916.05.12
קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת החדש פרנסואה הולנד אמרו כי הם ישקלו אמצעים לתמרוץ הצמיחה הכלכלית ביוון כל עוד הבוחרים במדינה יהיו מחויבים לדרישות הצנע על מנת להבטיח את מקומה של המדינה בגוש היורו. במסיבת עיתונאים משותפת שקיימה אמש (ג') מרקל עם הולנד אמרה כי בקשות לאמצעי תמיכה בצמיחה "ישקלו" והאיחוד האירופי יעביר ליוון הצעות. "יוון יכולה להישאר בגוש היורו, והבוחרים יצביעו בדיוק על האפשרות הזו", אמרה לאחר פגישתה הרשמית הראשונה עם הולנד.

 

הדברים נאמרו בעקבות ההכרזה של יוון כי תערוך סיבוב נוסף של בחירות, בעקבות הכישלון של המפלגות הגדולות להרכיב קואליציה. היורו והמניות נפלו בתגובה להודעה ובשל חשש המשקיעים שיוון תעזוב את גוש היורו, שנתיים לאחר שהגירעון התקציבי שלה היה בין הגורמים שהציתו את המשבר הפיננסי ברחבי היבשת.

 

פרנסואה הולנד ואנגלה מרקל פרנסואה הולנד ואנגלה מרקל צילום: בלומברג

 

פגישת הולנד ומרקל נערכה פחות מ-12 שעות לאחר שהושבע לתפקיד נשיא צרפת, זאת על אף עיכוב שנגרם לאחר שברק פגע במטוס שלו. "אנחנו שמחים שהולנד הגיע לברלין ביום ההשבעה שלו", אמרה מרקל. "אנחנו אף שמחים יותר שהוא עשה זאת על אף פגיעת הברק. אולי מדובר בסימן חיובי לשיתוף הפעולה בינינו".

 

הולנד שמר על הגישה שאימץ במהלך קמפיין הבחירות שלו, לפיה קובעי המדיניות חייבים להציע יותר מצנע בלבד. "אני אכבד את בחירת היוונים, לא משנה מה תהיה", אמר הולנד. "אך האחריות שלי היא לתת ליוון סימן. אני רואה את הסבל והאתגרים שעוברים על היוונים. הם חייבים לדעת שנספק אמצעי צמיחה שיאפשרו להם להישאר בגוש היורו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x