$
בשולי החדשות

10 דרכים לא להיכשל בראיון עבודה

אם אתם באמת מעוניינים בתפקיד כדאי לכם לשנן את 10 העצות שלפניכם. הגיעו בזמן לראיון, אמרו את האמת בלבד ואל תשכחו לכבות את הסלולר

סוכנויות הידיעות 22:2409.02.12

יש לכם קורות חיים מושלמים, ניסחתם מכתב כיסוי כובש ואתם מגיעים לראיון העבודה המיוחל מוכנים ומזומנים להותיר את הרושם הטוב ביותר. לפני שתפתחו ציפיות, ישנם כמה דברים שלא כדאי לעשות במהלך הראיון שעלולים לסתום את הגולל על סיכוייכם להתקבל לעבודה.

 

10 עצות לפניכם:

 

1. אל תאחרו לראיון עבודה. איחור לראיון עבודה עלול לחסל את הסיכויים שלכם להתקבל. מנהלי כוח אדם מניחים שאתם מנסים ליצור רושם טוב בראיון עבודה כך שהם עלולים לפרש את האיחור שלכם כסימן לכך שלא תהיו עובדים אמינים. 

 

2. הגיעו לראיון מוכנים. בקשת מידע הנוגע לחברה שאותו ניתן למצוא בקלות האינטרנט בזמן הראיון או הפגנת חוסר בקיאות בתיאור העבודה, מצביע על כך שלא טרחתם לעשות שיעורי בית.

 

 צילום: בלומברג

 

3. הימנעו מלהפגין אדישות. מועמד לעבודה המפגין אדישות או חוסר התלהבות בנוגע למשרה כמעט תמיד יהיה עובד שאינו משקיע יותר מידי בעבודה. מעסיקים אוהבים מועמדים העושים רושם שהם מחויבים לעבודתם והמגלים התלהבות. אל תהססו להתלהב.

 

4. התייחסו אפילו לפקידת הקבלה בנימוס. אל תפגינו התנהגות נאותה אך רק בפני המראיין. הקפידו להתייחס באדיבות לכל אדם שבו אתם פוגשים בחברה. מראיינים רבים מבקשים חוות דעת מפקידות הקבלה – אם נהגתם בגסות או בזלזול, רוב הסיכויים שתיפסלו על הסף.

 

5. אל תישמעו מרירים. שוק העבודה הוא מקום קשוח וקשה למצוא עבודה מתאימה אך אם תאפשרו לעצמכם להפוך למרירים לאחר תקופת אבטלה ארוכה, אתם עלולים לפגוע בסיכוייכם למצוא עבודה. קשה להסוות מריריות כך שעליכם למצוא דרך לפתח גישה חיובית יותר בטרם תיגשו לראיונות.

 

צוות של מראיינים (ארכיון) צוות של מראיינים (ארכיון) צילום: shutterstock

 

6. הכינו דוגמאות לכשרונכם. אם אתם מתכוונים להצהיר שבורכתם בכישרון לפתור בעיות, היו מוכנים לתת דוגמאות ספציפיות למקרים שאכן עשיתם זאת שאם לא כן, אמינותכם בעיני המראיין עלולה להיפגע. הקפידו להגיע לראיונות עם מגוון דוגמאות באמתחתכם כדי להסביר כיצד יישמתם את כישוריכם בעבר.

 

7. אל תטענו שאין לכם חולשות. הדבר יתפרש כחוסר אמינות. אם מראיין דורש לדעת מהם התחומים שבהם אתם חלשים ואינכם מסוגלים לפרט מהם הנקודות המחייבות שיפור אצלכם, אתם עלולים ליצור רושם של חסרי תובנה או מודעות עצמית. יקשה עליכם לנהל דיון פתוח לגבי התאמתכם למשרה. מנהל כוח אדם טוב שואף להבטיח שתצטיינו בעבודה ושיחה גלויה לגבי מידת התאמתכם הינה הצעד הראשון בתהליך זה.

 

 להגיע בזמן לראיון להגיע בזמן לראיון צילום: shutterstock

 

8. אל תענו לשיחה מהסלולרי ששכחתם לסגור. אם במקרה שחכתם לכבות את הטלפון הנייד שלכם לפני שנכנסתם לראיון העבודה והטלפון מצלצל במהלך הראיון, לא נורא. אם עניתם לטלפון במהלך הראיון – הרי שזה בלתי נסלח. אם הטלפון מצלצל עטו על פניכם הבעה מבוישת, התנצלו מכל הלב וכבו את המכשיר.

 

 צילום: בלומברג

 

9 . אל תחלקו מידע בלתי הולם. גם אם עולה בכם הדחף לספר למראיין עד כמה שנאתם את מקום העבודה הקודם, על הקשר עם הבוס הקודם או על הבעיות המשפחתיות שלכם – הימנעו מלעשות כן. מעסיקים רוצים לדעת שאתם מסוגלים לכבד גבולות מקצועיים ושביכולתכם להיות דיסקרטיים.

 

10. אמרו רק את האמת. גם אם אתם מאד רוצים "לשפץ" כמה עובדות לגבי נסיבות סיום תפקידכם הקודם או לומר שסיימתם את התואר השני כשלא עשיתם זאת, זכרו שאתם עלולים לשלם על כך מחיר יקר. מעסיקים מחפשים עובדים ישרים, לא כאלו המוכנים לשקר. גם אם אתם סבורים שלא תתפסו, לעולם אינכם יכולים לדעת את מי הבוס שלכם מכיר...

בטל שלח
    לכל התגובות
    x