$
כלכלה ומדיניות

דיווח: גרמניה וצרפת קרובות לתוכנית לייצוב המשבר בגוש היורו

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, התוכנית המתגבשת בנויה על שלושה גורמים: תוכנית החילוץ החדשה ליוון, מאמץ לחזק את הבנקים שהושפעו מההפסדים של יוון והוספת סמכויות לקרן החילוץ שתספק גיבוי. עם זאת, הפשרה עשויה לאכזב את המשקיעים

סוכנויות הידיעות 10:1615.10.11

צרפת וגרמניה התקרבו במהלך סוף השבוע להסכמה על תוכנית שמטרתה לייצב את המצב הפיננסי של המדינות מוכות החובות בגוש היורו ולהזרים הון לבנקים. עם זאת, הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי שתי החברות הגדולות בגוש היורו עדיין לא סיכמו את כל הפרטים, ותוצאת הפשרה עשויה לאכזב את המשקיעים

המקווים לתגובה דרמטית למשבר החובות הממשלתיים.

 

על פי הדיווח, התוכנית המתגבשת בנויה על שלושה גורמים: תוכנית החילוץ החדשה ליוון, מאמץ לחזק את הבנקים שהושפעו מההפסדים של יוון והוספת סמכויות לקרן החילוץ שתספק גיבוי.

 

"לגרמניה וצרפת עמדה משותפת, ואנחנו משוכנעים שביחד נוכל להגן על המטבע המשותף", מסר שר האוצר הגרמני וולפנג שויבלה, ואילו עמיתו הצרפתי פרסואה בארואן הוסיף כי ההסכמות יהיו "משמעותיות ביותר".

 

השניים נפגשו אתמול עם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, לפני פגישת שרי האוצר של מדינות ה-G20. על אף האופטימיות שהפגינו, נותרו כמה מחלוקות בעיקר בכל הנוגע להתמודדות עם יוון, הזקוקה לתוכנית חילוץ שנייה, שתכלול ככל הנראה הפסדים גבוהים יותר לנושים מהסקטור הפרטי.

 

צרפת, שלבנקים שלה חשיפה מורחבת לשוקי הפריפריה האירופיים, מתנגדת לאפשרות של הפסדים ניכרים. כמו כן, לא סוכמו כל פרטי תוכנית הזרמת ההון לבנקים, גם כאן בשל חשיפת הבנקים הצרפתיים לחובות של המדינות.

 

המנהיגים מקווים לסגור את כל פרטי התוכנית בשורה של פגישות שנקבעו לסוף השבוע הבא בבריסל. במידה ולא יצליחו, מתוכננת פגישה נוספת בתחילת נובמבר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x