שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

שר האוצר של יוון: "המדינה זקוקה לחבילת חילוץ נוספת עד ה-15 בספטמבר"

אוונגלוס וניזלוס אמר שיוון מתכוננת להציג תוכנית קיצוצים והפרטות נוספת כדי להתמודד עם משבר החוב במדינה; "יוון היא התירוץ למתקפה על היורו"

סוכנויות הידיעות 22:4012.07.11
יוון צריכה חבילת סיוע בינלאומי נוספת עד ה-15 בספטמבר והיא מתכוננת להציג קיצוצים נוספים והפרטות כדי להתמודד עם משבר החוב של המדינה, כך אמר היום (ג') שר האוצר של יוון.

 

אוונגלוס וניזלוס אמר כי השווקים הפיננסיים בעולם משתמשים ביוון כתירוץ לתקוף את היורו ולא משנה
מה אתונה תעשה, השווקים לא יהיו מרוצים. הוא גם הבטיח שיוון תדבוק באדיקות ברפורמות ובייעדי ההון שלה כדי להשיג מימון נוסף של האיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית.

 

"כולם יודעים שיוון היא לא הבעיה. יוון היא התירוץ למתקפה על היורו", אמר וניזלוס במסיבת עיתונאים שקיים עם שובו מפגישת שרי האוצר האירופים בבריסל.

 

יוון מקווה שסיוע נוסף יימשך לאחר שהממשלה העבירה חבילה של קיצוצים תקציביים, העלאת מסים והפרטות כדי לסייע להפוך את כלכלתה בהיקף 230 מיליארד יורו, תחרותית יותר, למרות התנגדות פוליטית למהלך והפגנות אלימות נגד הקיצוצים.

 

אתונה צריכה חבילת סיוע שנייה כדי להגיע לאמצע 2014 מבלי להגיע לחדלות פירעון מכיוון שלפי חבילת הסיוע הנוכחית קיים פער במימון בשנה הבאה. שרי האוצר של גוש היורו לא נקטו בצעדים מיידיים אך הבטיחו הלוואות זולות יותר, פדיונות מאוחרים יותר וקרן חילוץ גמישה יותר "במהירה" כדי לסייע ליוון ומדינות בעלות חוב אחרות באירופה לעצור את התפשטות המשבר.

 

וניזלוס אמר כי יוון צריכה להתאחד מאחורי תוכנית הצנע כדי להבטיח עמדת מיקוח טובה יותר עם הנושים שלה. "ההזמנה למשא ומתן לאופוזיציה בעניין פרטי התוכנית החדשה עדיין פתוחה. כל קונצנזוס ביוון, אפילו הקטן ביותר, מחזק את עמדתנו בחוץ", אמר.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x