$
כלכלה ומדיניות

ראש ממשלת יוון: "המדינה היא קורבן של ספקולציות בשווקים, כל אנליסט חושב שהוא מומחה"

ג'ורג' פפנדריאו אמר שכל אנליסט בעולם "הפך להיות מומחה ליוון וצופה אם היא תגיע לחדלות פירעון או אם היא צריכה ארגון מחדש של החוב. זה לא עוזר למאמץ של המדינה לצאת מהמשבר"

סוכנויות הידיעות 23:2525.05.11
יוון אחראית לחלץ את עצמה מהמשבר, וספקולציות לגבי חדלות פירעון והסדר חוב פוגעות במאמציה לעשות זאת, כך אמר היום (ד') ראש ממשלת יוון, ג'ורג' פפנדריאו.

 

בנאום בפני ה-OECD אמר פפנדריאו כי יוון היא קורבן של ספקולציות בשווקים.

 

"יש לנו בעיות ברגולציה של פירעון
חובות וקיימים לחצים ספקולטיביים רבים, יוון היא גם קורבן של זה", הוא אמר פפנדריאו. "עם זאת, יוון אחראית להתמודד עם המשבר שלה", הוסיף.

 

יוון תפסה שוב את מרכז הבמה של משבר החוב באירופה השבוע כשמשקיעים חששו מארגון מחדש של החוב של יוון, ולאחר שסוכנות הדירוג פיץ' הורידה את הדירוג של יוון בשלוש דרגות. המרווח בין תשואות של אג"ח של יוון וגרמניה המשיך לטפס היום התשואה על אג"ח יווני לשנתיים עלתה ל-25.3%.

 

פפנדריאו הפנה אצבע מאשימה לעבר התקשורת והשווקים. "שמועות שמתפשטות במהירות שולטות בתקשורת ובשווקים היום, וזה מעבר ליכולתנו הפוליטית להגיב, לעכל ולהעריך מה נאמר", הוא אמר. פפנדריאו התלונן גם שעודף הניתוחים לגבי המצב הפיננסי של יוון גם כן פוגעת במצב המדינה. "כל אנליסט בעולם הפך להיות מומחה ליוון וצופה אם היא תגיע לחדלות פירעון או אם אנחנו צריכים ארגון מחדש של החוב", הוא אמר. "זה לא עוזר למאמץ העצום של העם היווני, ולהקרבות המשמעותיות שאנו מקריבים כדי לשנות את מדינתנו", הוסיף.

 

פפנדריאו אמר כי יוון הגיעה להישגים משמעותיים מבחינה פיסקאלית ומבחינת הייצוא ושצמיחה ברבעון הראשון מראה כי הסקטור הפרטי מגיב לכך. "אנחנו משנים את יוון, אנחנו בכיוון הנכון ונעשה כל מה שנדרש. תעזבו אותנו לנפשנו כדי שנוכל להוציא את יוון מהמשבר, ואנחנו נעשה זאת", הוא אמר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x