שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

גייתנר רוצה יואן חזק יותר: "זה יהיה טוב יותר לעולם"

שר האוצר האמריקאי הדגיש כי סין צריכה לאפשר לשער החליפין לעלות בקצב מהיר יותר. מאז יוני התחזק היואן ביותר מ-5% מול הדולר, ובשיעור שנתי של 10%

בלומברג 10:3704.05.11

שר האוצר האמריקאי טימותי גייתנר אמר כי יועיל לכלכלות העולמיות אם סין תאפשר למטבע שלה "הנסחר במידה ניכרת מתחת לשווי שלו" להתחזק. "זה יהיה טוב יותר לעולם, הוגן יותר כלפינו, ולדעתנו גם באינטרס של סין, לאפשר לשער החליפין לעלות בקצב מהיר יותר", אמר גייתנר באירוע שערכה מועצת

ארצות הברית - סין בוושינגטון.

 

היואן הסיני נפל אמש משיא של 17 שנה, על רקע היחלשות בצמיחת הייצור בחודש שעבר. המטבע עמד על 6.4892 יואן מול הדולר ב-29 באפריל, השיעור הגבוה ביותר מאז 1993.

 

אולם גייתנר הדגיש כי המטבע הסיני ממשיך להיסחר מתחת לשווי שלו. "סין צריכה לאפשר לשער החליפין להשתנות בקצב מהיר יותר כדי לתקן זאת".

 

מאז יוני התחזק היואן ביותר מ-5% מול הדולר, ובשיעור שנתי של 10%, אם לוקחים בחשבון את האינפלציה בסין. לדברי גייתנר התחזקות מהירה יותר של היואן תעזור להוריד את האינפלציה בסין. "זה יפחית את הלחץ המופעל על כלכלות מתעוררות שיש להן שוקי הון פתוחים ויאפשר לשער החליפין להתאים עצמו. שער חליפין סיני חזק יותר יעלה את ההכנסות והצריכה הפרטית של משקי הבית הסינים, ואף יעודד את החברות לייצר עבור השוק המקומי".

 

הוא הוסיף וציין כי לארצות הברית ולסין יש את "מערכת היחסים הכלכלית החשובה ביותר בעולם, ואנחנו מנסים לנקוט בפרספקטיבה ארוכת טווח. אנחנו מנסים לבנות בסיס, משהו שיעבוד עבור שנינו ועבור הכלכלה העולמית בעשור הבא, ב-25 השנים הבאות".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x