$
כלכלה ומדיניות

תוניסיה: בני משפחת הנשיא הגולה נעצרו בחשד שניסו להבריח זהב

בני המשפחה נלקחו לחקירה ומואשמים ב"פשעים נגד תוניסיה". השוע כבר דווח כי אשתו של הנשיא המודח לקחה עמה כשנמלטה זהב בשווי עשרות מיליוני דולר

סוכנויות הידיעות 22:4819.01.11

33 מבני משפחתו של נשיא תוניסיה המודח, זין אל עבאדין בן עלי, נעצרו בחשד שניסו להבריח מחוץ למדינה זהב ותכשיטים. בני המשפחה נלקחו לחקירה ומואשמים ב"פשעים נגד תוניסיה".

 

מאז בריחת משפחת הנשיא פורסמו דיווחים רבים על ההון שצברה בעת 23 שנות שלטונה. "לה מונד" הצרפתי דיווח השבוע כי בימים שקדמו להפיכה פעלה אשתו של הנשיא המודח, לילה טרבלסי, לאסוף זהב בשווי עשרות מיליוני דולרים, שאותו לקחה בעת שעזבה את המדינה.

 

היקף ההון והנכסים שצבר זין עבאדין בן-עלי בעת 23 שנות שלטונו בתוניסיה נותר בגדר תעלומה. אולם הנשיא המודח צפוי לספוג מכה קשה לנוכח הודעת שוויץ היופ אחה"צ כי החליטה להקפיא את חשבונות הבנק שלו.

 

 

"הממשלה החליטה היום בישיבתה להקפיא עד להודעה חדשה את כל הכספים שמחזיקים נשיא תוניסיה לשעבר ופמלייתו בשטחי שוויץ", הודיעה שרת החוץ
השוויצרית, מישלין קלמי-ריי. היא ציינה כי הוחלט לנקוט צעד דומה כלפי שליט חוף השנהב, לורן גבאגבו. "שוויץ אינה מעוניינת שהמרכז הפיננסי שלנו ישמש כמקום מסתור לכספים לא חוקיים שנלקחו מהעמים הללו".

 

זמן קצר לאחר מכן הודיעה התביעה הכללית בתוניס כי פתחה בחקירה רשמית לבדיקת נכסיו של הנשיא המודח ובני משפחתו. החוקרים יבקשו לברר אם בן-עלי גנב מקופת המדינה והעביר את הכסף לחשבונות זרים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x