$
כלכלה ומדיניות

משפטנים קוראים להקפיא עיקולים בכל ארה"ב

התובע הכללי של טקסס שלח מכתבים ל־27 מוסדות פיננסיים בדרישה כי יחדלו לאלתר לפנות בעלי בתים

סוכנויות הידיעות 22:0206.10.10

הזעם הציבורי סביב טיפולם הרשלני של בנקים בארה"ב בהליכי עיקול, גובר והולך. "הניו יורק טיימס" מדווח כי חברי קונגרס דרשו שלשום לפתוח בחקירה פדרלית, ובמקביל, התובע הכללי של טקסס הצטרף לקבוצה גדלה של אנשי חוק הקוראים להקפיא את העיקולים לאלתר בכל שטחה של ארה"ב.

 

ננסי
פלוסי, יו"ר בית הנבחרים, וכן 30 חברי קונגרס נוספים מקליפורניה, אמרו למשרד המשפטים ולבנק הפדרלי המרכזי כי "הגיע הזמן שבנקים יישאו באחריות להתנהלותם". בבקשתם לפתוח בחקירה טוענים המחוקקים, כי התירוצים ששמעו מהמוסדות הפיננסיים פשוט אינם מקובלים. גורמים רשמיים מטעם הסוכנויות הפדרליות סירבו למסור את תגובתם.

 

בתוך כך, התובע הכללי של טקסס, הרפובליקני גרג אבוט, שלח מכתבים ל־27 מוסדות פיננסיים בדרישה כי יקפיאו לאלתר את הליכי העיקולים, פינויים של בעלי בתים ומכירה של נכסים מעוקלים - עד שיוכלו לספק הוכחות כי פעלו לפי החוק. ההתפתחויות הללו מראות כי פחות משבועיים לאחר שהמלווה הרביעי בגודלו בארה"ב GMAC חשף כי הוא מקפיא הליכי עיקול ב־23 מדינות, החששות בגין הליכי עיקול שבוצעו שלא כדין התפתחו לממדים לאומיים.

 

במקביל עולים חששות לתקינותם של הליכים נוטריוניים הקשורים במסמכי העיקולים. לפי דיווחים, במקרים מסוימים, התאריך של החתימה הנוטריונית קדם לתאריך הכנת המסמכים המשפטיים, מה שאומר כי ייתכן שנוטריונים לא היו עדים למעמד החתימה, כפי שמחייב החוק.

 

גם בו ביידן, התובע הכללי במדינת דלאוור, שלח אתמול מכתבים לשלושה מלווי משכנתאות, שבהם הוא מבקש מהם לחדול מהוצאת צווי עיקול עד שתתברר ההתנהלות הראויה בעניין זה. למכתב צורפו נתונים עדכניים על אודות שיעור העיקולים בדלאוור בצירוף בקשה לתשובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x