$
כלכלה ומדיניות
משבר באירופה

ספרד: לא ביקשנו ולא נבקש סיוע מהאיחוד האירופי

"מדובר בשקר. אין חילוץ. אין דבר שביקשנו, ולא יהיה כלום", אמר דובר מטעם משרד האוצר הספרדי בהתייחסו לפרסומים ביבשת

סוכנויות הידיעות 12:5011.06.10
משרד האוצר הספרדי הודיע היום (ו') כי לא הגיש בקשה לסיוע כלכלי מהאיחוד האירופי, בעקבות דיווח עיתונאי כי האיחוד נערך להפעלת חבילת סיוע במקרה שספרד תגיש בקשה. "מדובר בשקר. אין חילוץ. אין דבר שביקשנו, ולא יהיה כלום. אני לא יודע מאיפה הם הביאו את זה", אמר דובר מטעם משרד האוצר.

 

מבלי לצטט מקורות, ה-FT דויטשלנד מסר, כי האיחוד האירופי נערך לבקשת סיוע בחודשים הקרובים לקרן שהוקמה להלוואות למדינות הגוש האירופי הנקלעות לקשיי תשלום כמו יוון. ספרד עשויה להזדקק לסיוע עם הבעיות במגזר הבנקאות שלה יחמירו, נמסר בדו"ח. עם זאת, הדו"ח ציטט דובר אנונימי מטעם הנציבות האירופית, שאמר כי אין סימנים לבקשת סיוע ספרדית כעת.

 

ספרד סובלת מהחששות שבגוש היורו תהיה הידבקות במשבר החוב, שתשפיע במיוחד על החברות הדרומיות והחלשות יותר בגוש. לאחרונה התפרסם כי האבטלה בספרד, הגבוהה ביותר בגוש היורו, מסתכמת בלמעלה מ-20%.

 

בשבוע האחרון פתח הסקטור הציבורי בספרד בשביתה, שנחשבת לגדולה ביותר מאז נכנס ראש הממשלה חוסה לואיס רודריגס ספאטרו לתפקידו, זאת על רקע המאמצים להפחית את הגירעון התקציבי השלישי בגודלו באירופה, שהצליחו להכעיס את תומכיו העיקריים של ראש הממשלה הסוציאליסטי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x