$
כלכלה ומדיניות

הסקטור הציבורי בספרד פתח בשביתה

השביתה עשויה להתמשך זמן מה, שכן שהאיגודים איימו מראש בשביתה כללית לנוכח תכניתה של הממשלה לשכתב את חוקי העבודה כך שיהיה קל יותר לפטר עובדים

בלומברג 12:5308.06.10

הסקטור הציבורי בספרד פתח בשביתה, שנחשבת לגדולה ביותר מאז נכנס ראש הממשלה חוסה לואיס רודריגס ספאטרו לתפקידו, זאת על רקע המאמצים להפחית את הגירעון התקציבי השלישי בגודלו באירופה, שהצליחו להכעיס את תומכיו העיקריים של ראש הממשלה הסוציאליסטי.

 

כ-75% מ-2.5 מיליון

העובדים הציבוריים תומכים בשביתה, כך על פי Comisiones Obreras, אחד משני איגודי העובדים הגדולים בספרד. השביתה עשויה להתמשך זמן מה, שכן שהאיגודים איימו מראש בשביתה כללית לנוכח תכניתה של הממשלה לשכתב את חוקי העבודה כך שיהיה קל יותר לפטר עובדים, זאת על אף ששיעור האבטלה עומד כעת על 20%.

 

ספאטרו שב-2005 הצהיר שהוא ישן עם כרטיס האיגוד שלו מתחת לכרית והתחייב לפעול למען שיפור התעסוקה לפני בחירתו מחדש לתפקיד ב-2008, אולץ להוריד שכר ולהקפיא פנסיות כדי לשכנע את המשקיעים ואת המדינות החברות בגוש היורו כי ביכולתו להפחית את הגירעון התקציבי שעומד על 11.2% מהתמ"ג.

 

השביתה מתרחשת יום לפני סבב הפגישות האחרון בין הממשלה, בכירי האיגודים והמעסיקים לגבי שינוי חוקי העבודה, שצפויים להיכנס לתוקף ב-16 ביוני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x