$
כלכלה ומדיניות
משבר באירופה

ספרד מיישמת את הקיצוץ בתקציב: תפחית את השכר בסקטור הציבורי ב-5%

השכר של חברי הממשלה יקוצץ ב-15% וההשקעות הציבוריות יופחתו בשנה הבאה ב-6 מיליארד יורו. האמצעים אמורים להפחית את הגירעון ב-1.5% מהתמ"ג בשנתיים הקרובות, ובכך יופחת הגירעון לרמה של 6% מהתמ"ג כבר ב-2011

בלומברג 12:2512.05.10

ספרד תפחית השנה את המשכורות בסקטור הציבורי ב-5% ותקפיא אותם ב-2011, זאת בתגובה לקריאות שרי האוצר האירופים ליישם קיצוצי תקציב נרחבים יותר כחלק מקרן הסיוע של כטריליון יורו למדינות הגוש. הקיצוץ בשכר ייכנס לתוקפו כבר ביוני, בעוד שהוצאתה לפועל של תוכנית להעלאת קרנות הפנסיה

בשנה הבאה נדחתה, והממשלה צפויה לבטל סובסידיה בגובה 2,500 יורו (3,168 דולר) להורים צעירים. ראש הממשלה לואיס רודריגז ספאטרו הודיע היום במדריד למחוקקים על הקיצוצים המתוכננים. האמצעים אמורים להפחית את הגירעון ב-1.5% מהתמ"ג בשנתיים הקרובות, ובכך יופחת הגירעון לרמה של 6% מהתמ"ג כבר ב-2011.

 

ספאטרו אמר כי יש צורך ב"מאמץ לאומי משותף" כדי "להשיב את האמון בכלכלה הספרדית" . השכר של חברי הממשלה יקוצץ ב-15% וההשקעות הציבוריות יופחתו בשנה הבאה ב-6 מיליארד יורו.

 

כחלק ממנגנון חילוץ היורו חסר התקדים שהוכרז בתחילת השבוע, קראו שרי האוצר של האיחוד לביצוע קיצוצים נרחבים יותר בתקציבים של מדינות ספרד ופורטוגל. הגירעון של ספרד שעמד בשנה שעברה על 11.2% מהתמ"ג, הוא השלישי בגודלו בקרב מדינות גוש היורו, אחרי יוון ואירלנד.

 

"יוון ואירלנד עשו זאת, והגירעון שלהם הוא בגודל של ספרד", הסביר בן מאי, כלכלן בקפיטל אקונומיקה בלונדון. "המהלכים האחרונים מצביעים על כך שהם לפחות מתחילים להתמודד עם מצב הגירעון שלפניהם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x