שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות
משבר באירופה

התאחדות העובדים ביוון: "הדרישה לקיצוצים - התקפה פראית; ניתן את התשובה ברחובות"

ר"מ יוון פותח במסע לשכנוע בטובת הקיצוצים, המהווים תנאי למתן סיוע זר למדינה; בעלי החנויות והקמעונאים מתכננים להצטרף לשביתה ב-5 במאי

בלומברג 09:0730.04.10

ראש ממשלת יוון, ג'ורג' פאפאנדראו, פוצח במסע לשכנוע העם היווני בטובת הקיצוצים לנוכח מצבה הכלכלי של המדינה. זאת לאחר שאיגודי העובדים הכריזו כי קיצוצי התקציב המהווים תנאי חילוץ אירופי פוטנציאלי בגובה 159 מיליארד דולר "אינם הוגנים".

 

"אנחנו עומדים לפני התקפה פראית,

לא מוצדקת וללא התגרות מצידנו", אמר ספיירוס פאפאספיירוס שעומד בראש התאחדות העובדים הציבוריים (ADEDY) אמש (ה') לאחר שיצא מפגישה עם פאפאנדראו. "התשובות יינתנו ברחובות."

בכירים ביוון צפויים להגיע להסכמה עם האיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית בימים הקרובים בנוגע לקיצוצי התקציב שככל הנראה יעמדו על 54 מיליארד יורו, זאת כתנאי לקבלת סיוע מצדם של גורמים אלה.

 

בנוסף על המדינה צריכה לנקוט בצעדים אחרים נוספים, אשר יכללו הקפאה לשלוש שנים של השכר בסקטור הציבורי, וקיצוץ 2 מתוך 14 המשכורות השנתיות בסקטור. על פי דיווחים בתקשורת המקומית, הקיצוצים יכולים לעמוד על 10% מהתמ"ג. בהשוואה, הגירעון ב-2009 היה 13.9%.

 

"קשה להאמין שהיוונים ישתכנעו בקלות, שכן במשך שנים הם זכו ליחס שונה לגמרי מהממשלות שלהם", מסביר מייקל מסורקיס, כלכלן בכיר באלפא בנק, הבנק השלישי בגודלו במדינה, "לפאפאנדראו אין את הפריבילגיה לבחור את התוכן ואת את הקצב של ההתאמות לתקציב."

 

בעלי החנויות והקמעונאים מתכננים לסגור את החנויות שלהם ב-5 במאי ולהצטרף לשביתה שמארגן איגוד GSEE, הגדול במדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x