$
כלכלה ומדיניות

סגן שר האוצר הספרדי: לא נזדקק לסיוע של האיחוד האירופי

חוסה מנואל קמפה: ספרד תעמוד בהתחייבויותיה לפרוע את אגרות החוב בסכום של 16.2 מיליארד יורו ביולי הקרוב

בלומברג 11:3029.04.10

לספרד לא תהיה בעיה לעמוד בהתחייבויותיה ולפרוע את אגרות החוב בסכום של 16.2 מיליארד יורו ביולי הקרוב, כך אומר סגן שר האוצר הספרדי, חוסה מנואל קמפה. לדבריו, ארצו לא תזדקק לסיוע של האיחוד האירופי בדומה ליוון.

 

סוכנות הידיעות בלומברג מצטטת היום (ה') את קמפה, אשר אמר

כי לספרד לא צפויות כל בעיות עם פירעון אגרות החוב. לדבריו, בארצו הופתעו מהפחתת הדירוג ע"י סטנדרד אנד פורס (S&P) והדגיש כי הורדת הדירוג היתה מבוססת על תחזיות פסימיות במיוחד.

 

S&P הפחיתה את דירוג האשראי של ספרד לרמה של AA עם אופק דירוג שלילי תוך שאנליסטים מציינים שספרד אינה מעריכה נכון את הבעיות הפיננסיות שלה כשהיא מתבססת על הערכות גבוהות מדי של הצמיחה הכלכלית. קמפה מצידו הדגיש כי הפחתת דירוג האשראי לא תביא לשינוי המדיניות הפיננסית וארצו תמשיך לגייס את הכסף הדרוש בשווקי הון ותנפיק אגרות חוב על פי לוח זמנים שהוגדר בתחילת השנה ובקרוב יונפקו אגרות חוב לפירעון בעוד 15 שנה.

 

"למרות הקשיים שהיו לנו, לאורך כל תקופת המשבר ראינו ביקוש גבוה לניירות ערך ספרדים", אמר קמפה והוסיף "אנו צופים כי זה ימשך". בתוך כך, הריבית על אגרות חוב ספרדיות ממשיכה לטפס זה היום התשיעי ברציפות והפער בינה לבין הריבית המשולמת על אג"ח של ממשלת גרמניה מגיע כבר ל-1.14% - שיא של שנה.

 

למרות זאת קמפה הדגיש כי ספרד ממשיכה לדבוק בתחזית שלה – 1.8% צמיחה בשנת 2011 ו-2.9 ו-3.1% צמיחה בהתאמה בשנים 2012 ו-2013. בתוך כך ב- S&P צופים כי הצמיחה הכלכלית בספרד תעמוד על 0.7% בממוצע בשנים 2010-2016 - שיעור נמוך במיוחד שלא יאפשר למדינה לעמוד בהתחייבויותיה. קמפה טוען כי מדובר בהערכות מוטעות ומזכיר שנטל החוב של ספרד הוא מהנמוכים בגוש היורו –- 53% מהתוצר, לעומת ממוצע של 79%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x