$
כלכלה ומדיניות

גרמניה: תכנית קיצוצים חדשה היא תנאי הכרחי להעברת הסיוע ליוון

שר האוצר הגרמני: "הכל תלוי באופן בלעדי בכך שיוון תמשיך בשנים הבאות במסלול החיסכון הקפדני שהיא השיקה"

סוכנויות הידיעות 13:1125.04.10

יוון חייבת להסכים לתכנית קיצוצים חדשה לפני שתקבל כל סיוע כלכלי מהאיחוד האירופי, וחוסר יכולתה לעשות זאת תפגע בתמיכה, כך הזהיר שר האוצר הגרמני, וולפנג שויבלה, בראיון שהעניק לעיתון הגרמני בילד. "הכל תלוי באופן בלעדי בכך שיוון תמשיך בשנים הבאות במסלול החיסכון הקפדני שהיא

השיקה. הבהרתי זאת לשר האוצר היווני".

 

יוון הגישה ביום שישי בקשה רשמית לקבלת חבילת חילוץ משותפת מהאיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית, המוערכת בשווי 45 מיליארד יורו (60.49 מיליארד דולר).

 

המדינה מוכת החובות כבר הכריזה על החלתה של תכנית קיצוצים בגובה מיליארדי יורו, שכוללת עליית מיסים וקיצוצי שכר במגזר הציבורי, אולם היא נמצאת במגעים עם האיחוד האירופי וקרן המטבע לקראת נקיטת אמצעים נוספים.

 

ההתנגדות להעברת סיוע ליוון חזקה בגרמניה, ואנגלה מרקל דאגה להדגיש כי הסיוע יועבר רק במידה ואתונה תנקוט בצעדים נוספים כדי להפחית את הגירעון בתקציב שזינק בשנה שעברה ל-13.6% מהתמ"ג.

 

שויבלה ציין כי נחוצה "תכנית ארגון מחדש הדוקה" לשנים הבאות כדי שגרמניה והאיחוד האירופי יאשרו את העברת הסיוע ליוון. אולם הוא הוסיף כי גרמניה חייבת להיות מוכנה לתמוך ביוון כדי להבטיח את היציבות של מטבע היורו.

 

"אנחנו מגנים על היציבות של היורו, מכיוון שגרמניה תרוויח מהמטבע כמו כל שאר החברות. סיוע ליוון אינו בזבוז של כספי משלמי המיסים , אלא מהלך המבוסס על אינטרסים גרמניים בסיסיים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x