שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

האיחוד האירופי: פורטוגל צריכה לנקוט בצעדים נוספים לקיצוץ הגירעון

האיחוד חושש מפני התפשטות המשבר הכלכלי של יוון למדינות נוספות בגוש היורו; הגירעון של פורטוגל עמד בשנה שעברה על 9.4% מהתמ"ג, גבוה פי 3 מההגבלה של האיחוד

סוכנויות הידיעות 17:3414.04.10

האיחוד האירופי טוען שעל פורטוגל לנקוט בצעדים נוספים כדי לעמוד ביעדים של קיצוץ הגירעון שנקבעו לשנה הנוכחית, זאת בעקבות קצב צמיחת הכלכלה שמוסיף לחששות של המשקיעים לגבי התפשטות המשבר הכלכלי של יוון למדינות נוספות בגוש היורו.

 

"תוכנית היציבות של פורטוגל היא שאפתנית

ומגובשת למדי לשנים 2013-2011, אך יש צורך לנקוט במדדים נוספים ליציבות פיסקלית, בייחוד עבור השנה הנוכחית", אמר נציב האיחוד האירופי לעניינים כלכליים ומוניטריים, אולי רהן, לכתבים בבריסל.

 

החששות מכך שהבעיות הכלכליות של יוון עשויות להתפשט למדינות נוספות בגוש היורו, גרמו לעלייה בעלויות ההלוואה של פורטוגל. הגירעון התקציבי של המדינה עמד בשנה שעברה על 9.4% מהתמ"ג , גבוה פי 3 מההגבלה של האיחוד האירופי שעומדת על 3%.

 

סוכנות דירוג האשראי פיץ הורידה ב-24 במרץ את דרוג האשראי של פורטוגל בדרגה אחת לרמה של AA- , וב-30 במרץ הודיע הבנק המרכזי במדינה כי הכלכלה תצמח השנה פחות מהתחזיות המוקדמות, לאחר שהממשלה הפחיתה את ההוצאות על מנת לקצץ את הגירעון והחובות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x