$
כלכלה ומדיניות

יו"ר קרן מרקסטון נחקר בחשד לתשלום שוחד בקרן הפנסיה של ניו יורק

לפי הוול סטריט ג'ורנל, אליוט ברוידי השקיע 300 אלף דולר בסרט דל תקציב שהופק על ידי מנהל בכיר בקרן הפנסיה ובתמורה אישרה הקרן השקעה של 200 מיליון דולר באחת הקרנות של ברוידי

סוכנויות הידיעות 16:2003.12.09
חקירת התובע הכללי של ניו יורק, אנדרו קואומו, בנוגע לתשלומי שוחד בקרן הפנסיה של ניו יורק מתמקדת עתה באליוט ברוידי, יו"ר קרן מרקסטון - כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל".

 

ברוידי נחקר בחשד למעורבות בהשקעה בגובה 300 אלף דולר בסרט דל תקציב שהופק לפני מספר שנים על ידי מנהל
בכיר בקרן הפנסיה. באותו יום שברוידי ביצע את השקעתו הראשונית בסרט, קרן הפנסיה אישרה השקעה של 200 מיליון דולר באחת מהקרנות שלו - כך לפי גורמים המקורבים לנושא.

 

הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי ברוידי העביר כ-90 אלף דולר לשחקנית פגי ליפטון. הסרט, "צ'וץ'" שמו, הפך למוקד חקירת התובע הכללי של ניו יורק לגבי אי סדרים בקרן הפנסיה.

 

הסרט הופק על ידי דיוויד לוגלישי, אשר שימש מנהל ההשקעות הפרטיות בקרן הפנסיה. גם אחיו שותפים בהפקה. קרן הפנסיה השקיעה לאחר מכן עוד 50 מיליון דולר אצל מרקסטון, והגיעה בכך לסך של 250 מיליון דולר.

 

שלא כמו מממנים אחרים של הסרט המעורבים בחקירה, ברוידי לא השקיע את הכסף ישירות, כי אם באמצעות שותף ותחת שמו של אותו שותף. התובע הכללי אנדרו קואומו עשוי להגיש כתב אישום פלילי נגד ברוידי, כולל סעיפי שוחד, כך לפי הגורמים המקורבים לנושא. דובר מטעמו סירב למסור תגובה.

 

נגד לוגלישי, אשר כיהן כמנהל ההשקעות הראשי של קרן הפנסיה, הוגש כתב אישום. כך גם נגד האנק מוריס, יועץ פוליטי ולשעבר הנאמן של הקרן. לוגלישי ומוריס הכחישו את ההאשמות שכללו מתן שוחד והלבנת כספים.

 

הסרט מספר על תושב קווינס המאכזב את הנבחרת שלו במשחק חשוב. אף שנכשל בקופות כשיצא ב-2005, עתה הוא נמצא במוקד תשומת הלב של החוקרים בשל החשד לקשרים לשערוריית קרן הפנסיה של ניו יורק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x