$
כלכלה ומדיניות

למרות ההתאוששות, האבטלה בארה"ב עלתה לשיא של 9.7%

משרד העבודה האמריקאי פרסם את הדו"ח החודשי לפיו שיעור האבטלה עלה לרמה של 9.7% באוגוסט, מ-9.4% בחודש הקודם, לאחר שקוצצו עוד 216 אלף משרות. מדובר בשיעור הגבוה ביותר מאז 1983

סוכנויות הידיעות 15:3804.09.09

הכלכלה האמריקאית ממשיכה להראות סימנים של שיפור, אך לא ברמה שתגרום למעסיקים להפסיק לקצץ משרות. משרד העבודה האמריקאי פרסם את הדו"ח החודשי של האבטלה לפיו שיעור האבטלה עלה לרמה של 9.7% באוגוסט, מ-9.4% בחודש הקודם, לאחר שקוצצו עוד 216 אלף משרות. מדובר בשיעור הגבוה ביותר של

האבטלה מאז 1983.

 

הצפי היה לשיעור אבטלה של 9.5%. ביולי קוצצו 247 אלף משרות, בהשוואה לממוצע של 691 אלף איבודי משרות ברבעון הראשון של השנה.

 

מאז תחילת המיתון בדצמבר 2007, הכלכלה קיצצה 6.9 מיליון משרות. שיעור האבטלה הגבוה משפיע לרעה על אמון הצרכנים ופוגע בצריכה המקומית, כתוצאה מכך ההתאוששות הצפויה עשויה להיות ארוכה. הצריכה הפרטית מהווה יותר משני שלישים מהפעילות הכלכלית.

 

במקביל, נתונים אחרונים מצביעים על כך שהכלכלה מתחילה בכל זאת לצאת מהמיתון הקשה ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. השבוע פורסם כי סקטור הייצור צמח באוגוסט לראשונה ב-19 חודשים, בנוסף נרשמה עלייה גם במכירות הבתים.

 

אולם הכלכלה לא צפויה לצמוח השנה מספיק כדי לעודד חברות להתחיל בגיוסי עובדים. רוב הכלכלנים מעריכים כי עד תחילת שנה הבאה שיעור האבטלה יעמוד על 10%. "לפנינו תהליך החלמה איטי, ארוך וכואב", אומר ברוס קסמן, כלכלן ראשי בג'י.פי. מורגן. "החדשות הטובות הן שכבר התחלנו את ההחלמה, הרעות הן שאנו זקוקים לצמיחה מהירה בהרבה כדי להוריד את שיעורי האבטלה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x