$
כלכלה ומדיניות

ג'נרל מוטורס קיבלה הלוואה נוספת של 4 מיליארד דולר מהממשל

ג'נרל מוטורס מממנת את פעילותה כעת באמצעות הלוואות החירום מממשלת ארה"ב, שמסתכמות עד כה ב-19 מיליארד דולר. החברה אמורה להציג תוכנית הבראה עד סוף החודש

סוכנויות הידיעות 07:3223.05.09
ענקית הרכב ג'נרל מוטורס הודיעה כי קיבלה ממשרד האוצר האמריקאי סיוע נוסף 4 מיליארד דולר, מעבר למצופה. בכך מגיע הסיוע שקיבלה החברה מהממשל ל-19 מיליארד דולר. החברה אמורה להציג תוכנית הבראה עד סוף החודש.

 

ג'נרל מוטורס מממנת את פעילותה כעת באמצעות הלוואות החירום

מממשלת ארה"ב. בסוף מרץ הנשיא ברק אובמה נתן לג'נרל מוטורס 60 יום להמצאת תוכנית "אגרסיבית יותר" לקיצוץ העלויות כדי להמשיך ולקבל סיוע ממשלתי ולהימנע מפשיטת רגל.

 

לפני כמה ימים אמר נשיא החברה, פריץ אנדרסון, כי פשיטת רגל תהיה ככל הנראה האפשרות היחידה שתעמוד בפני החברה.

 

אתמול דיווח ה"וושינגטון פוסט" כי הממשל מתכנן להכניס את ג'נרל מוטורס לפשיטת רגל בתוכנית להזרמת הון ציבורי נוסף של עשרות מיליארדי דולרים ליצרנית הרכב. במסגרת התוכנית ענקית הרכב תקבל הלוואות פדרליות נוספות בהיקף של כ-30 מיליארד דולר. הצעד יביא את החוב הפדרלי של החברה לכ-45 מיליארד דולר.

 

ההודעה על פשיטת הרגל התקבלה למרות שאיגוד עובדי תעשיית הרכב הודיע שלשום כי הגיע "להבנה זמנית" עם ג'נרל מוטורס ומשרד האוצר על שינויי החוזים שנועדו למנוע את פשיטת הרגל של החברה. איגוד עובדי תעשיית הרכב מסר כי ברצונו להשלים את אישור ההסכם לפני תאריך היעד שמשרד האוצר כפה על החברה, כלומר שעל החברה ועל איגוד העובדים להגיע להסכם השבוע. השינויים בהסכם של ג'נרל מוטורס צפויים להיות דומים לוויתורים שהאיגוד כבר אישר בדיונים קודמים עם קרייזלר ופורד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x