$
כלכלה ומדיניות

הרעב באפריקה הוא החמור מאז שנת 2000 - בגלל עלויות המזון

באתיופיה, שספגה את עיקר הפגיעה, כ-10 מיליון בני אדם נמצאים בסכנת רעב. תוכנית המזון העולמית של האו"ם מספקת שם מזון ל-3.2 מיליון בני אדם

סוכנויות הידיעות 20:0518.08.08
עלויות המזון העולמיות הגדלות במהירות תרמו למשבר הרעב החמור ביותר במזרח אפריקה בשמונה השנים האחרונות, ולפחות 14 מיליון איש מצויים בסכנת תת-תזונה - כך דיווחו היום (ב') ארגוני הסיוע.

 

באתיופיה, המדינה שספגה את הפגיעה הקשה ביותר באזור, 4.6 מיליון איש עומדים לפני
רעב, לפי דיווחי הממשלה. לפי ארגוני הסיוע, הנתון האמיתי קרוב יותר ל-10 מיליון בני אדם. הבצורת החמירה את המחסור במזון, ומארגון הסיוע אוקספאם נמסר, כי מספר מקרי התת-תזונה החמורים הגיע לרמת שיא מאז הבצורת של שנת 2000, שבה היה שיעור התמותה מרעב בשיא של יותר משישה בני אדם מתוך עשרת אלפים - ביום. ההגדרה הרשמית של רעב היא יותר מארבעה מקרי מוות על כל עשרת אלפים בני אדם ליום.

 

גמדה וורנה (38), ראש שבט פנדי אג'רסאי, כפר בדרום אתיופיה שבו מתו שישה ילדים בשבוע אחד החודש, אמר כי מחיר התירס עלה פי ארבעה בשנה האחרונה, מהלומה קשה לאנשי הכפר. תוכנית המזון העולמית של האו"ם מספקת סיוע חירום ל-3.2 מיליון בני אדם באתיופיה ול־900 אלף בני אדם בצפון קניה, אזור שבו מיעוט הגשמים וריבוי האלימות הפוליטית שיבשו את ייצור המזון.

 

התוכנית גם מספקת מזון ל־707 אלף בני אדם באזור קרמוג'ה שבצפון־מזרח אוגנדה, שבו הגשמים הבלתי יציבים מנעו מ־90% מהאוכלוסייה לשתול בעונת הגידול הנוכחית. לפי האו"ם, 2.6 מיליון בני אדם בסומליה זקוקים לסיוע מזון בגלל בצורת, סכסוכים, היפר-אינפלציה ומחירי מזון ודלק גבוהים.

 

בתוכנית המזון העולמית מאמינים שהנתון יעלה ל-3.5 מיליון בני אדם בדצמבר. כריס לת'ר, מומחה לאבטחת מזון באוקספאם, אמר: "מאז שנת 2000 לא ראינו שיעור כה גבוה של תת-תזונה חמורה, של יותר מ-20%, במקומות כל כך רבים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x