סגור
פנאי עירית קפלן ו רבקה מיכאלי בשעת סיפור
עירית קפלן ורבקה מיכאלי בשעת סיפור (צילום: באדיבות בית לסין)

אבא עושה בושות במקלט: האמנים נרתמו לפעילויות דרך המסך

עשרות אמנים, סופרים ויוצרים נרתמו כדי להעביר את זמנם של הילדים שעכשיו בבית, בשלל מופעים ואירועים חינם דרך המסך

המלחמה הביאה לסגירת מוסדות החינוך וההורים מחפשים לילדים שבבית פעילות שתסיח את דעתם. מוסדות התרבות, ערוצי הטלוויזיה ואמנים מכל התחומים נרתמו לעזור.
תיאטרון הקאמרי יזם שעת סיפור מצולמת בעמוד הפייסבוק שלו: רבקה מיכאלי ועירית קפלן הקריאו את "נסיכת השמש" של דויד גרוסמן והשחקניות טלי אורן ונוי הלפרין את ספרו של מאיר שלו "וניל על המצח ותות על האף" ואת "לכל קמט יש סיפור" של גרוסמן. היום ב־12:00 יקריאו השחקנים איה גרניט שבא ודין גרבר את "הרפתקה בתיאטרון" של עדנה מזי"א, וב־14:00 יניב סוויסה ודניאל סטיופין את "אבא עושה בושות" של מאיר שלו. התכנים נשארים זמינים ברשת. בתיאטרון הבימה יזמו את "הבימה עד הבית", שיחות בעמוד האינסטגרם של התיאטרון עם שחקני התיאטרון, חלקם כוכבי סדרות ילדים ונוער: רוני דלומי, שירה לוי, טל מוסרי, לי בירן, עמית רהב, יעל לבנטל, אברהם ארנסון וצביקה הדר.
תיאטרון חיפה העלה באתר שלו הצגות ותכנים לצפייה חופשית, בהם "הלילה ה־12" של שייקספיר לילדים, עיבוד של שי פיטובסקי לספרו של נחום גוטמן "הרפתקאות חמור שכולו תכלת" ועוד תיאטרון המדיטק העלו את ההצגות "קאיטוש הילד המכושף", "ילדיסקו" ו"בוא אלי פרפר נחמד". ותיאטרון הילדים הישראלי העלה לצפייה ברשת את ההצגה "פיטר הארנב".

1 צפייה בגלריה
פנאי אופיר בוסקילה אמן בסדנת ציור
פנאי אופיר בוסקילה אמן בסדנת ציור
האמן אופיר בוסקילה בסדנת ציור
(צילום: ארטו אופיר בוסקילה)
ביומיים האחרונים ערך הסופר ינץ לוי מפגשים בזום עם ילדים בעקבות ספריו "דוד אריה", "סבא אליהו" ו"המורה דרורה". מומלץ לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלו ולבדוק את הפעילויות שהוא מציע. "אני כל הזמן מנסה לעשות דברים שיאווררו את הנפש ויספקו קצת בריחה מהמציאות. זו המחויבות שלי עכשיו", מספר לוי. "למפגש הראשון נרשמו 1,000 ילדים ונשארו עוד 1,000 שלא הצליחו להיכנס ואני אמשיך לעשות אירועי זום בהתאם לביקוש".
השחקנית טליה ברטפלד ("תלאתה", "לבד בבית", "חוה ונאווה") לא יכלה לשבת אדישה לנוכח המצב ומעבר ללייב באינסטגרם ובטין ניק היא יזמה טופס הרשמה שבו איגדה עשרות אמנים וכוכבי ילדים שרוצים להתנדב ולסייע בכל מקום שרק צריך, בהם טל גרושקה, נועם קליינשטיין, נטע רוט ועוד, והעבירה לגורמים שנמצאים בקשר עם המועצות האזוריות בעוטף.
HOT פתחה ללא עלות מגוון ערוצים ותכנים חדשים. לטובת הילדים תתאפשר צפייה במגוון ערוצי ילדים: הופ, לולי, הוט לוגי, הכוכבים ועוד. בנוסף, ערוץ יויו מבית ערוץ הילדם מעלה תוכני הרגעה בהשתתפות טל מוסרי, רוי בוי ועוד. גם ב־yes פתחו את התכנים לילדים ללא תשלום, בהם ערוץ ילדותי ו־VOD yes kids. כוכבי "קופה ראשית" הקליטו סדרה של סרטונים מחזקים ומשעשעים הפונים לילדים וזמינים ביוטיוב .
כאן חינוכית נותן מענה לילדי ישראל בשידור חי בכל יום בשעות 14:00-8:00 . המנחים אביעד בנטוב ומירב פלדמן מארחים את כוכבי החינוכית, כולל פינות טריוויה עם איתי הרמן (הצ'ייסר) מתכונים עם שיינא, תנועה עם רננה רז ועוד.
האמן והצייר אופיר בוסקילה, שמלמד ציור אונליין, מעביר סדנאות חינמיות להורים וילדים של ציור פנים, פורטרטים ועוד. tinyurl.com/2bt3szfs.
המלהקת אמירה בוזגלו ממשיכה עם פעילות הממ"דיון: מפגשי זום בין כוכבי ילדים לקהל. היום יעלו בממ"דיון כל כוכבי "שלי הכובשת" בחינוכית ובהמשך יניב סוויסה, דניאל סטיופין ואמיר שורוש מ"קופה ראשית", כל כוכבי הסדרה "שקשוקה", "סקיי", "רוני וצום", "שבבניקים" ועוד. עקבו אחר עמוד הפייסבוק שלה.