סגור
יאניס אדטוקומבו שחקן מילווקי באקס
שחקני המילווקי באקס (צילום: איי אף פי)

מפיתוח כדורגל הנשים בצרפת ועד לרכישות ענק ב-NBA וב-NFL: השבוע שהיה בעסקי הספורט

וגם: באנגליה מקשיחים עמדות לגבי פרסום הימורים בפרמיירליג ובפורמולה 1 חושבים על בידור ומשתפים פעולה עם שירות הסטרימינג פאראמאונט+. זה השבוע שהיה בעסקי הספורט

פורמולה 1 בשותפות תוכן עם פאראמאונט+
לא חסרים שירותי סטרימינג בעולם שמתחרים על התוכן הכי אטרקטיבי. בשנים האחרונות, ובעיקר בזכות הדוקומנטרי של נטפליקס על מירוצי הפורמולה ה-1, הספורט המוטורי נמצא בשיא מבחינת עניין והגדלת בסיס אוהדים. כעת, בארגון הפורמולה 1 מודיעים על עסקה מרובת שנים עם שירות הסטרימינג פאראמאונט+ על מנת למצוא אפיקים חדשים למגע עם האוהדים.
במסגרת השותפות תכנים מפאראמאונט+ כמו סדרות וסרטים יקודמו במהלך המירוצים ובמתחמי האוהדים השונים. העסקה החדשה נשענת על שיתוף פעולה קודם בין שני הארגונים בעונת המירוצים הקודמת.
ב-NBA אישרו: החלפת בעלות במילווקי באקס
לפני מספר שבועות דיווחנו שבעלי המילווקי באקס, מארק לאסרי, מעוניין למכור את אחזקתו בקבוצה ועכשיו זה רשמי ואחזקתו נמכרה למשקיעים די וג'ימי האסלם. תמורת הרכישה היא 25% מהקבוצה, והעסקה מוערכת בשווי של 800 מיליון דולר (שווי הקבוצה כולל מוערך ב-3.5 מיליארד דולר). מעבר לקבוצת ה-NBA, הבעלות כוללת גם את אולם הפיסרב בו משחקת הקבוצה, מרכז מדעי הספורט של מכללת וויסקונסין, מתחם האימונים של הקבוצה, קבוצת הפיתוח של הבאקס ב-ג'י ליג ואת הבאקס גיימינג.
עסקת ענק ב-NFL
בהודעה רשמית של הליגה, קבוצת הוושינגטון קומנדרס, בדרך להימכר בסכום שיא של 6.05 מיליארד לקבוצת האריס (קבוצת משקיעים). אמנם המכירה עדיין לא סופית כיוון שכל מכירת זכיינות בליגה צריכה לעבור אישור של 24 מתוך 32 בעלי הקבוצות, שככל הנראה יתקבל במאי הקרוב בכינוס של הליגה.
הבעלים העתידי של הקומנדרס מחזיק במספר נכסי ספורט בכירים בארה"ב וביניהם הפילדלפיה 76 מה-NBA, קבוצת ההוקי ניו ג'רזי דבילז ואחוז מסוים מקבוצת הפוטבול פיטסבורג סטילרס. בנוסף להאריס, בקבוצת הרכישה נמצאת אגדת הכדורסל מג'יק ג'ונסון.
סכום הרכישה שובר את השיא הקודם בו נרכשה קבוצת פוטבול בשנה שעברה כאשר הדנבר ברונקוס נמכר תמורת 4.65 מיליארד דולר.
חברות ההימורים ראש בראש עם הפרמיירליג
פרסום חברות הימורים באמצעות ספורט תמיד היה על הכוונת של הרגולטורים וגופים שונים הקוראים להגנה גוברת על צרכנים ומהמרים בסיכון. כחלק מרפורמה רחבה שמתבצעת על ענף ההימורים באנגליה, מועדוני פרמיירליג לא יורשו לפרסם חברות הימורים במרכז חולצת המשחק (מיקום הספונסר הבכיר של המועדון). ל-8 מועדוני פרמיירליג יש חסות כזו והשווי המוערך של החסויות הוא כ-60 מיליון ליש"ט בשנה.
לצד האיסור, פרסום הימורים ימשיך להיות חוקי באצטדיונים על שלטי לד ועל שרוולי חולצת המשחק. למועדונים המעורבים יש עד סוף עונת 2025-26 לבצע את ההתאמות הנדרשות וההחלטה על האיסור התקבלה יחד עם המועדונים.
ההתאחדות הצרפתית לכדורגל מציגה תכנית חדשה לכדורגל נשים
כחלק מתכנית חדשה לפיתוח ושיפור כדורגל נשים בצרפת הציגה ההתאחדות המקומית את השינויים המרכזיים שצפויים למבנה הליגות והתשתיות. הליגה הבכירה במדינה תעבור למבנה של פלייאוף על מנת להכריע את האליפות. בנוסף, המימון לכדורגל נשים צפוי לגדול ב-25%. הליגה השנייה צפויה להיחתך בחצי מ-24 קבוצות ל-12 וכך ליצור ליגה שלישית בת 12 קבוצות - בעקבות פערי הרמה בליגה כיום.
ההתאחדות גם דוחפת מועדונים להקמת מרכזי אימון ופיתוח לנערות ושישה מועדונים וביניהם ליון ופסז' כבר הגישו מועמדות להשתתפות במרכזים אלה. בהתאחדות בונים על מכרז זכויות שידור חדש שיממן את מרבית הפרויקט.