סגור

"מייסד ספוטיפיי פנה לבעלים של ארסנל - בבקשה לרכוש המועדון"

דניאל אק הודיע בשבוע שעבר כי השיג את המימון הנדרש לרכישת מועדון הפרמיירליג, הנאמד ב-2.8 מיליארד דולר: "אוהד שלהם מגיל 8 - אוהב את ההיסטוריה, השחקנים והאוהדים"


דניאל אק, מייסד ומנכ"ל ספוטיפיי, פנה למשפחתו של סטן קרונקי, הבעלים של קבוצת הכדורגל האנגלית ארסנל, במטרה לרכוש את קבוצת הפרמיירליג, כך אמר כוכב הכדורגל לשעבר תיירי הנרי.


אק הודיע בשבוע שעבר כי השיג את המימון הנדרש לרכישת ארסנל, הנאמד ב-2.8 מיליארד דולר לפי מגזיזן פורבס. לפי הדיווחים בכלי התקשורת הבריטית, כמה משחקניה הגדולים של הקבוצה, בהם הנרי דניס ברגקמפ ופטריק ויירה, תומכים בהצעתו של אק.

3 צפייה בגלריה
דניאל אק Daniel Ek מנכ"ל ספוטיפיי
דניאל אק Daniel Ek מנכ"ל ספוטיפיי
דניאל אק
(רויטרס)
הונו של אק השבדי מוערך ב-4.7 מיליארד דולר. "אני אוהד של ארסנל מאז גיל שמונה", אמר בשבוע שעבר אק. "ארסנל היא הקבוצה שלי. אני אוהבת את ההיסטוריה. אני אוהב את השחקנים וכמובן, אני אוהב את האוהדים".
ואולם הבעלים האמריקאים של הקבוצה, שסופגים אש מהאוהדים לאחר הניסיון הכושל להקים ליגה אירופית מתחרה לליגת האלופות, דחו את ההצעה. קרונקי ובנו ג'וש פרסמו הצהרה משותפת בתגובה להתעניינות של אק ובה הדגישו כי הם נותרו "100% מחויבים לארסנל" ואינם מעוניינים למכור אחזקה במועדון.
"אק כבר פנה אליהם ואמר בעצמו שאסף את הכספים כדי לוודא שהוא יכול להגיש הצעה טובה", אמר הנרי לסקיי ספורט. "הם צריכים עכשיו להקשיב. הרבה אנשים צועקים שהם רוצים שהבעלים יעזבו. אנחנו מנסים להציע פתרון שבו יהיו מעורבים האוהדים והחזרת הדי.אנ.איי של המועדון". עוד הדגיש כי אק לא מתכוון לסגת. "הוא יהיה שם וימתין לראות אם הם רוצים למכור".

3 צפייה בגלריה
אוהדי ארסנל מפגינים נגד הבעלים סטן קרונקי בשל כוונתו לפרוש ל סופר-ליג
אוהדי ארסנל מפגינים נגד הבעלים סטן קרונקי בשל כוונתו לפרוש ל סופר-ליג
אוהדי ארסנל מפגינים נגד הבעלים סטן קרונקי בשל כוונתו לפרוש לסופר-ליג
(גטי אימג'ס)
בספוטיפיי וארסנל לא הגיבו לדבריו של הנרי. קרונקי הוא הבעלים גם של קבוצת הפוטבול לוס אנג'לס ראמס וקבוצת הכדורסל דנבר נאגטס.
ארסנל היתה אחת משש הקבוצות האנגליות שהתכוונו לעבור לליגה האירופית החדשה, אך בסופו של דבר נסוגו מהרעיון על רקע המחאות מצד האוהדים, השחקנים והממשלה הבריטית. הקבוצה מדורגת כעת במקום התשיעי בפרמיירליג והעפילה לחצי גמר הליגה האירופית.

3 צפייה בגלריה
ארסנל פרמיירליג
ארסנל פרמיירליג
שחקני ארסנל
(Pool PA)