סגור

כריסטיאנו רונלדו: אגדה שיצרה את עצמה

הכוכב הפורטוגלי הפך אמש לכובש הגדול ביותר בכל הזמנים בכדורגל נבחרות. הדבר הכי מרשים? הוא בכלל לא כובש טבעי


כריסטיאנו רונלדו הפך אמש לכובש הגדול ביותר בכל הזמנים בכדורגל נבחרות. ביורו, יש לו לפחות ארבעה שערים יותר מכל שחקן אחר בתולדות הטורניר. שבעה שערים בארבעת משחקי הבתים האחרונים ביורו במדי נבחרת פורטגל, כולל שניים אתמול מול צרפת. ב-45 משחקי הנבחרת האחרונים הוא כבש 48 (!) שערים.
הוא ישבור את שיא הכיבושים בנבחרות של עלי דאי (109 שערים שהאיראני כבש בעיקר נגד איי שלמה, אינדונזיה, טייוואן ונבחרות שסטלמך כבש נגדן).
2 צפייה בגלריה
כריסטיאנו רונלדו נבחרת פרטוגל יורו
כריסטיאנו רונלדו נבחרת פרטוגל יורו
כריסטיאנו רונלדו אמש
(צילום: AP)
איך הוא עושה את זה?
מה שהכי מדהים שכל זה לא בא לו בטבעיות. הוא לא חלוץ שנולד להיות חלוץ. ההפך, הוא היה שחקן מאוד לא יעיל.
כשהיה במנצ'סטר יונייטד, המאמן רנה מולנסטין אמר לו שהוא צריך להפסיק את גישת ה"תראו כמה טוב אני". הוא צפה עמו בשעריו והחמצותיו ואמר לו: "אתה כל הזמן רוצה להבקיע את השער המושלם, כל הזמן מנסה לבעוט את הכדור המושלם - אבל ככה אתה פוגע בקבוצה שלך. לפעמים פשוט צריך לבעוט מכוער ולהבקיע".
מולנסטין ישב איתו על סרטונים של גארי לינקר, אלן שירר, רוד ואן ניסטלרוי ועוד חלוצים שכבשו "שערים מכוערים". הוא עבד איתו על סיומת מול שוערים שונים, במצבים שונים, עם כדורים שונים והציב בפניו מטרות של כיבוש שערים ובישולים.
2 צפייה בגלריה
כריסטיאנו רונלדו נבחרת פורטוגל
כריסטיאנו רונלדו נבחרת פורטוגל
כריסטיאנו רונלדו. עיצב את גופו והפך אותו למכונה מושלמת לכיבוש שערים
(צילום: AFP)
אלכס פרגוסון היה מתערב איתו שהוא לא יגיע לאיקס שערים. חבריו לקבוצה השחיזו אותו עם סתלבט חסר רחמים כשהחמיץ או כשהתחיל עם שטויות לא יעילות. ייתכן שאם ניימאר היה עובר את הטיפול הזה, הוא היה שחקן יותר טוב, כובש יותר גדול.
אפשר לומר שמישהו גידל וטיפח את ה"מפלצת" הזאת שנקראת כריסטיאנו רונלדו, אבל בסופו של דבר, זה הכל הוא. וכמו שהוא עיצב את גופו והפך אותו למכונה מושלמת לכיבוש שערים, כך עשה עם מוחו. אגדה שיצרה את עצמה.