$
ספורט ישראלי

היסטוריה: השייח' חאמד בן ח'ליפה הוא הבעלים של 50% מבית"ר ירושלים

בעלי בית"ר משה חוגג והשייח' האמירתי חתמו על העסקה, במסגרתה השייח' - ששייך למשפחת המלוכה - רכש כ-50% מהבעלות של המועדון, כשההתחייבות להשקעה שלו תעמוד על למעלה מ-300 מיליון שקל בעשר השנים הקרובות. חוגג: "המנורה הבית"רית נדלקת באור חדש ומרגש"

נדב צנציפר, ynet 17:4207.12.20

זהו זה, השותפות ההיסטורית בין בית"ר ירושלים לשייח' חאמד בן ח'ליפה סגורה וחתומה. הבעלים משה חוגג והיו"ר אלי אוחנה, שנמצאים בדובאי ביחד עם המנכ"ל מוני ברוש, קיימו בימים האחרונים פגישות עם אנשיו של השייח' מבית המלוכה ואחרי שכל הפרטים סוכמו, הגיעה ההכרזה על החתימה.

 

השייח, אשר נחשב לאחד האנשים המכובדים באיחוד האמירויות וחלק ממשפחת המלוכה, רכש לאחר משא ומתן ארוך כ-50 אחוז מהבעלות של המועדון, כשההתחייבות להשקעה שלו תעמוד על למעלה מ-300 מיליון שקל בעשר השנים הקרובות (כולל החזר השקעת בעלים).

 

שלט התמיכה שתלו האוהדים בבית וגן שלט התמיכה שתלו האוהדים בבית וגן

 

"הכסף אשר ייכנס לקופת המועדון ישמש בראש ובראשונה להשקעה בתשתיות, נוער ורכישת שחקנים פוטנציאליים להתפתחות. כמו כן, יוקם דירקטוריון חדש לקבוצה שיכלול גם את בנו של השייח׳, מוחמד בן חאמד בן ח׳ליפה, אשר יהיה נציגו בכל הקשור למועדון", נאמר בהודעת בית"ר.

 

לפי פרטי העסקה, שנסגרו עקרונית לפני ההמראה ונחשפו ב"ידיעות אחרונות" ו-ynet, השייח' יעביר 28 מיליון אירו, סכום דומה לזה שחוגג השקיע במועדון מאז רכש אותו לפני שנתיים. הכסף יתחלק בצורה הבאה: חוגג יקבל בחזרה את דמי הרכישה (6.7 מיליון יורו), ושאר הסכום ישמש בין היתר לשדרוג מתחם האימונים בבית וגן.

 

שלט מחאה של אוהדי בית"ר שלט מחאה של אוהדי בית"ר צילום: עוז מועלם

 

לפני החתימה, אנשיו של השייח' בחנו את עניין בדיקת הנאותות בנוגע לבעלים משה חוגג, ואף יצרו קשר במהלך הימים האחרונים עם עורכי דין של גורמים שתבעו אותו לאחרונה בעניינים הקשורים לעסקיו, על מנת לבחון את השותפות עימו.

 

לפני ההמראה חוגג הסביר לאנשי בית"ר כי "בין ח'ליפה יהיה השותף שלי בקבוצה ואני אשאר הדמות הבכירה". לאחר מכן התייחס להתנגדות של חלק מהאוהדים: "לא התרגשתי מזה יתר על המידה כשהצטרפתי למועדון, זה מאוד פיקנטי לדבר על המיעוט, וזה רק מחזק את הצורך במה שאנחנו עושים. לפני שידעתי שיהיה שלום כזה או אחר, אמרתי שבעיניי ובעיניי גדולי הרבנים גזענות היא חילול השם. לא עושים גזענות, בטח לא בעיר הקודש, בטח לא במשמרת שלי. נלחמתי בזה מהיום הראשון ועד היום האחרון. אנחנו לא נרתעים מזה, גם השותף הפוטנציאלי מכיר את האיום הזה וזה חלק מהסיבה שצריכים לעשות מעשה ולהראות שמוסלמים ויהודים יכולים לעשות דברים מאוד יפים ביחד, ללא חשש. 

 

הפגישה בין ראשי בית"ר והשייח' בן חליפה הפגישה בין ראשי בית"ר והשייח' בן חליפה צילום: בית"ר ירושלים

 

במקביל לפגישות בדובאי, חלק מאוהדי בית"ר מחו שוב נגד העסקה המסתמנת. כ-100 מאוהדי הקבוצה הגיעו למתחם בבית וגן ותלו שלט ("84 שנים של צביון לא קונים בכסף"), ציירו את הסמל של הביטקוין, קיללו את משה חוגג והשייח' ומאוחר יותר גם את עלי מוחמד ובסוף גם פרצו לאימון וגרמו להפסקתו. בית"ר מצידה הצטיידה במצלמות מיוחדות שתיעדו את הפורעים ותגיש נגדם תביעות אישיות.

 

מצד שני, היו גם אוהדים שתמכו במהלך ותלו שלט תמיכה ("חאמד בן ח'ליפה, ברוך אתה בבואך לירושלים") ביום שבו חוגג המריא לדובאי ושלחו מסר ברור למבקרים: "אל תמציאו לנו עקרונות, הפעם ההתנגדות תיתקל בהתנגדות. כשההתנגדות תרים ראש גם אנחנו. נגמרו הימים שהרוב שותק. הלילה תלינו שלט תמיכה בבית וגן בתגובה לגרפיטי בטדי. זאת רק ההתחלה!".
x