$
ספורט ישראלי

משבר הקורונה

יו"ר מנהלת ליגת הנשים לשר הספורט: הבהר מה חלקנו ב-35 מיליון השקלים שהובטחו לכדורסל

לאחרונה הודיעה מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל לשר התרבות והספורט חילי טרופר, כי במידה ולא יועבר תקציב של 12 מיליון שקל למנהלת ולקבוצות - לא תוכל העונה הקרובה להיפתח כמתוכנן ב-12 באוקטובר

שירות כלכליסט 10:3116.07.20

פחות מיממה לאחר ששר האוצר ישראל כץ ושר התרבות והספורט חילי טרופר הודיעו על תוספת תמיכה של 100 מיליון שקל לקבוצות הגברים בליגות העל בכדורגל ובכדורסל, פנתה הבוקר הילה קניסטר בר דוד, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, במכתב לשר האוצר כץ בדרישה לפרט מה חלקו של כדורסל הנשים בתמיכה - מתוך 35 מיליון השקלים שהובטחו לקבוצות ליגת העל בכדורסל.

ליגת הנשים בכדורסל ליגת הנשים בכדורסל צילום: אבי רוקח

 

לאחרונה הודיעה מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל לשר טרופר, כי במידה ולא יועבר תקציב של 12 מיליון שקל למנהלת ולקבוצות לא תוכל העונה הקרובה להיפתח כמתוכנן ב-12 באוקטובר.

 

במכתב ששלחה קניסטר בר דוד לשר האוצר כץ היא כתבה בין השאר כי "כידוע, כסף ציבורי ותמיכה ציבורית חייבים להיות מחולקים באופן שוויוני בין גברים לנשים וזאת על מנת לייצר שוויון הזדמנויות לשני המינים בתחום הספורט, כמו בכל תחומי החברה".

 

היא ציינה בפנייתה כי מאחורי הדרישה לשוויון עומדות קבוצות הנשים בכל ענפי הכדור. "בימים אלה אנו מקימים את מנהלת העל בענפי הכדור לנשים שתאגד את אגודות הספורט בענפים הקבוצתיים בליגות השונות שתפעל להשגת שוויון מגדרי בחלוקת המשאבים לספורט הקבוצתי בישראל נוכח האפלייה המשוועת הקיימת בתחום זה כל השנים".

 

קניסטר בר דוד ציינה במכתבה כי לאור הנזקים הישירים שספגו קבוצות ליגת העל לנשים בכדורסל והמנהלת מאובדן הכנסות בשל משבר הקורונה, והפערים בתקציב משרד התרבות והספורט, נדרש למנהלת והקבוצות סכום כולל בסך 12 מיליון לפתיחת העונה הקרובה.

 

"אבקש את התייחסותך המיידית, על מנת שאוהדי ספורט הנשים בישראל יזכו להיחשף גם העונה למשחקי ליגת העל לנשים בכדורסל ספורט הנשים הגדול ביותר בישראל, הפופולרי ביותר והיחיד המשודר באופן קבוע בשידורים ישירים מדי שבוע בערוץ הספורט".
x