ספורט עולמי

הסכם השידורים החדש של הבונדסליגה נמוך ב-200 מיליון יורו מהקודם

הליגה הגרמנית היא הראשונה שחותמת על הסכם זכויות שידור חדש אחרי מגפת הקורונה; הוא עומד על 4.4 מיליארד יורו לארבע שנים

שירות כלכליסט 08:4323.06.20

הבונדסליגה הגרמנית היא הליגה הראשונה שחותמת על הסכם זכויות שידור חדש אחרי מגפת הקורונה. ה-DFL, מינהלת הליגה הגרמנית, מכרה את זכויות השידור של שתי הליגות הבכירות לחברות סקיי וחברת DAZN. ההסכם הוא לזכויות שידור מקומיות בלבד, הכוללות בתוכן גם את זכויות השידור של הליגות בשוויץ ובאוסטריה.

 

 

 

ההסכם שווה 4.4 מיליארד יורו לארבע שנים והוא נמוך ב-200 מיליון יורו מההסכם הקודם, שמסתיים בקיץ 2021.
משחק בונדסליגה לפני הקורונה משחק בונדסליגה לפני הקורונה צילום: איי אף פי

 

הבונדסליגה, כאמור, היא הליגה הראשונה שחותמת על הסכם זכויות שידור אחרי הקורונה וככזו תהווה אמת מידה מסוימת לליגות אחרות שמסיימות את חוזי השידור שלהן ומתחילות את הליך המכרז.

 

סקיי רכשה 200 משחקים לעונה, בעוד שחברת הסטרימינג DAZN רכשה 106 משחקים. סקיי תשדר בימי שבת ו-DAZN בימי שישי וראשון. ההסכם של DAZN הוא ככל הנראה ההסכם הגדול ביותר שחברת סטרימינג חתמה עם ליגת כדורגל. בנוסף, 9 משחקים נמכרו לערוצים הפתוחים "פרוזיבן" ו-Sat1. אמזון לא נכנסה למכרז, וכך גם יורוספורט. הערכות הן שאמזון תנסה להיכנס בצורה אגרסיבית יותר לשוק זכויות השידור של הפרמיירליג.

 

בעלי הזכויות עומדים בפני אתגרים משלהם בשל הקורונה; כך, קריסת מודל ההכנסות מפרסום וכך גם מספר נופל של מנויים הוביל לירידת הערך של המכרז של ה-DFL. ההסכם הקודם (2017 עד 2021) היה גדול ב-85% מההסכם שלפניו. כעת, המחיר ירד במעט.

 

"אני חושב שהשגנו תוצאה סבירה", אמר כריסטיאן זייפרט, מנכ"ל ה-DFL.
x