שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אירועי ספורט

מושלת טוקיו: האולימפיאדה ב-2021 תהיה "פשוטה יותר"

מארגני האירוע דנים עם הוועד האולימפי על השינויים הצפויים, בהם בדיקות לצופים, לספורטאים ולעובדים ופחות קהל בתחרויות

שירות כלכליסט 12:1304.06.20
מושלת טוקיו יוריקו קויקה מעריכה כי יהיה זה נחוץ לארגן אולימפיאדה "פשוטה יותר" בשנה הבאה, זאת בשל השלכות התפרצות מגיפת הקורונה. לדבריה, המארגנים כבר דנים ביחד עם הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) בשינויים אפשריים לאירוע. לפי העיתון המקומי יומיורי, השינויים שעלו לדיון כוללים חובת בדיקת קורונה לצופים, לספורטאים ולעובדים, ירידה במספר הצופים בתחרויות והגבלת התנועה בתוך הכפר האולימפי.

 

 

לפי ג'ון קואטס, נציג הוועד האולימפי הבינלאומי בוועדה המארגנת, המחסור באמצעי הגנה נגד הקורונה מאיימים על קיום האולימפיאדה ולכן המארגנים צריכים להתחיל ולתכנן אירוע "שונה לגמרי" ממה שרגילים, זאת בהנחה שלא ניתן יהיה למגר את המגיפה עד הקיץ הבא.

 

"אירוח האולימפיאדה והמשחקי הפאראלימפיים יחייבו הבנה וסימפטיה מצד תושבי טוקיו ויפן", מסרה קויקה. "לשם כך, עלינו להצדיק את מה שיש להצדיק ולפשט את מה שיש לפשט".

 

טוקיו 2021 טוקיו 2021 צילום: רויטרס

 

אולימפיאדת טוקיו הייתה אמורה להתקיים ביולי הקרוב, אך במרץ התקבלה ההחלטה חסרת התקדים לדחות את האירוע בשנה, זאת בשל הקורונה. עם זאת, באותו הזמן נשללה האפשרות לדחות את האולימפיאדה מעבר לכך.

 

מעל 6.4 מיליון אנשים ברחבי העולם נדבקו בקורונה שגרמה גם למותם של סביבות 380 אלף אנשים. ביפן הצליחו להימנע מהתפרצות רחבה של הנגיף כפי שקרה במדינות כמו

ארה"ב וברזיל, אך בכל זאת יש במדינה כ-17 אלף חולים מאומתים ו-900 מתים.  

x