$
ספורט עולמי

משבר הקורונה

סופית: בוטלה עונת היורוליג

מנכ"ל הליגה ג'ורדי ברתומיאו הציע לסיים את העונה בישיבה שהתקיימה היום, הקבוצות הסכימו - וכך הוחלט על ביטול עונת 2019/20. המשמעות: מכבי ת"א תשתתף במשחקי ליגת העל בכדורסל

ynet 14:1125.05.20

ג'ורדי ברתומיאו, מנכ"ל היורוליג, הציע לראשי הקבוצות לסיים את העונה בעקבות משבר הקורונה במסגרת הישיבה הגורלית שנערכה בצהריים (ב'). המנכ"ל אמר לנוכחים בישיבת הווידאו כי חזרה עשויה לסכן את בריאות השחקנים, ולאור הנסיבות האפשרות הטובה ביותר היא לבטל את הליגה. לאחר מכן נערכה הצבעה מהירה והקבוצות החליטו על ביטול העונה.

 

ברתומיאו גם אמר לקבוצות כי סגירת הגבולות בחלק מהמדינות תקשה על קיום המשחקים. בנוסף, נוצר אי שוויון בכושר הפיזי של שחקני הקבוצות שכבר החלו להתאמן לאלה שעדיין לא.

 

שחקני מכבי ת"א. העונה הטובה בוטלה שחקני מכבי ת"א. העונה הטובה בוטלה צילום: עוז מועלם

 

בישיבה השתתפו נציגי 11 הקבוצות הבכירות של היורוליג - אולימפיאקוס, אנאדולו אפס, ברצלונה, ז'לגיריס קובנה, באסקוניה, פנאתינייקוס, פנרבחצ'ה, צסק"א מוסקבה, ריאל מדריד ומכבי תל אביב, אותה ייצג יושב הראש שמעון מזרחי.

 

עבור מכבי ת"א מדובר בהחלטה מאכזבת מאוד נוכח היכולת הנהדרת שהציגה העונה ביורוליג. אחרי 28 מחזורים דורגו הצהובים במקום החמישי במאזן 9:19, כולל ניצחונות גדולים על פנרבחצ'ה, צסק"א, ברצלונה ואנאדולו אפס. למעשה, זו הייתה העונה הטובה ביותר של הצהובים מאז הנפת גביע היורוליג לפני שש שנים.

 

לביטול היורוליג יש משמעות גדולה על ליגת העל, שכן מכבי ת"א כבר הודיעה כי במתווה שמינהלת הליגה קבעה היא לא תוכל לשלב את שתי המסגרות ותיאלץ לוותר על זו המקומית. כעת היא תוכל להתרכז בניסיון שלה לזכות באליפות נוספת תחת יאניס ספרופולוס.

x