$
עסקי ספורט

יש מועד חדש לאולימפיאדת טוקיו: 23 ביולי 2021

נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך, הכריז היום על המועד החדש בו יתקיים טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים, בקיץ הבא בטוקיו

שירות כלכליסט 20:4730.03.20
המועד החדש עליו הכריז היום (ב') נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך, לפיו טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים בקיץ הבא בטוקיו יתקיים ב – 23.7.2021. כזכור, בשבוע שעבר, האולימפיאדה נדחתה בגלל מגפת הקורונה.

 

 

מהוועד האולימפי בישראל נמסר הערב: "בחירת המועד החדש, נעשתה כך שניתן יהיה למזער ככל שניתן את הפגיעה בקאלנדר הבינלאומי של התאחדויות הספורט העולמיות, שחלק מהתחרויות שלהן כידוע, מיועדות להתקיים בשנת 2021 ועל מנת לאפשר לספורטאים להתכונן כראוי להופעה מיטבית במשחקים האולימפיים.

 צילום: רויטרס

 

בשלב זה כל הוועדים האולימפיים ממתינים לקבלת פרטים נוספים מהוועד האולימפי הבינלאומי וההתאחדויות הבינלאומיות, בכל מה שקשור לתחרויות הקריטריון שבוטלו, על מנת לעדכן את הקריטריונים למשלחת ישראל בהתאמה ותוך הפעלת שיקול דעת לנוכח המצב החדש שנוצר".

 

"הוועד האולימפי בישראל בשיתוף עם היחידה לספורט הישגי ומנהל הספורט יפגש עם הצוותים המקצועיים של איגודי הספורט, על מנת לשלב את כל המשמעויות של דחיית המשחקים בתכנית המקצועית החדשה לשנה הקרובה".

 

"בימים אלה, אנו בוחנים כמו כל הארגונים והחברות בישראל את המשמעויות התקציביות של שינויים אלה ולמרות הפגיעה שהספורט הישראלי כמו גם העולמי יחווה, נעשה את המיטב כדי להעניק לספורטאים ולצוותים המקצועיים את המעטפת המקצועית שתסייע להם להגיע לטוקיו בקיץ 2021 במוכנות מירבית".

x